Twórcy serii Gothic mają nowego właściciela

​Zasłużone niemieckie studio Piranha Bytes ma nowego właściciela. Zostało przejęte przez THQ Nordic, razem z licencjami na swoje mniej i bardziej popularne produkcje, a więc Gothic, Risen oraz najnowsze działo, Elex. Obie firmy współpracowały ze sobą już od dawna, więc krok wydaje się być naturalny.

W 2017 roku THQ Nordic wydało Elex, najnowszą produkcję Piranha Bytes. Czy otrzymamy teraz sequel? "Pół oficjalny komentarz: zgadnijcie" - napisano w oficjalnej informacji prasowej na ten temat. Druga część najpewniej powstaje już od jakiegoś czasu, od zakończenia "jedynki".

Jeśli zaś mowa o Gothic 5, to w tej samej informacji prasowej dodano, że "obecnie nie ma nic do powiedzenia" na ten temat. Piranha to mały zespół, więc tworzenie dwóch dużych produkcji RPG w otwartych światach jest zapewne wykluczone. Musimy więc poczekać najpierw na Elex 2.

Reklama

Warto pamiętać, że już Gothic 4 nie był projektem tego studia. Po zakończeniu współpracy z wydawcą, JooWooD oddało obowiązki Spellbound Entertainment, które przygotowało właśnie Arcania: Gothic 4. JooWooD zdążyło jednak zbankrutować, a Piranha Bytes odkupiło licencję.

Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, przejęcie nie będzie miało większe wpływu na codzienne funkcjonowanie studia, poza dodatkowym bezpieczeństwem finansowym. Siedziba pozostaje w Essen, nikt nie straci pracy, a deweloperzy będą nadal zajmowali się produkcjami RPG.

"Są w życiu sytuacje, gdy myślimy sobie: to brzmi dobrze. To był właśnie jeden z takich momentów" - komentuje Björn Pankratz, szef projektu oraz główny projektant w Piranha Bytes. "Przez ostatnie lata pracowaliśmy nad pewnymi fajnymi rzeczami i nie możemy doczekać się przyszłości z takim partnerem".

"W końcu celem jest dalsze tworzenie świetnych, zapadających w pamięć i znaczących produkcji z jak największą swobodą kreatywną. W THQ Nordic wiemy, że jesteśmy częścią rodziny, wspierającą nas w tych wysiłkach na wszystkie możliwe sposoby" - dodaje menedżer.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gothic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy