​Twórcy Pokemon GO proszą graczy o usunięcie aplikacji Facebooka

Część graczy Pokemon GO uskarża się na jeden, notorycznie występujący problem z logowaniem. Związany jest on pośrednio z mobilną aplikacją Facebooka. Twórcy gry z Niantic znaleźli rozwiązanie i proszą graczy o odinstalowanie programu.

Pokemon GO debiutowało w 2016 roku jako jedna z pierwszych tak dużych gier miejskich dedykowana urządzeniom mobilnym. Od tamtego czasu produkcja ze słynnymi stworkami ze świata Pokemon podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Dzieło popularne jest aż do dzisiaj, a producenci z Niantic dbają o to, by wprowadzać szereg nowości, jak również organizować cyklicznie wydarzenia, by zatrzymać dotychczasowych graczy i przyciągnąć nowe osoby.

Reklama

Usuń Facebooka z telefonu jeśli nie działa Ci Pokemon GO

W ostatnim czasie gracze Pokemon GO masowo napotykają problem z zalogowaniem do swojej ulubionej produkcji. Logowanie do gry odbywa się poprzez połączenie swojego konta z innymi stronami np. z Facebookiem, Apple czy Google. Okazuje się, że głównym winowajcą jest ten pierwszy program.

Niantic najwyraźniej znalazło już rozwiązanie problemu i jest ono... najprostsze z możliwych. Jak radzi oficjalny dział wsparcia firmy, wystarczy usunąć aplikację Facebooka z telefonu i spróbować zalogować się manualnie. Taki zabieg powinien skutecznie rozprawić się z napotykaną przez graczy bolączką.

Niestety nie wszyscy podchodzą entuzjastycznie do rad wystosowanych przez Niantic. W serwisie Reddit rozgorzała płomienna dyskusja dotycząca tego, że tak duża firma nie powinna sugerować odinstalowywania innych zewnętrznych aplikacji. "Usuń inne aplikacje, a wtedy nasza aplikacja zadziała. Przezabawne. Następnie poproszą cię o zmianę smartfona" - grzmią użytkownicy związani ze społecznością Pokemon GO.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mobilne Pokemon GO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy