​Twórcy gry The Day Before skopiowali sceny z Call of Duty?

Ciemne chmury wiszą nad grą The Day Before oraz jej twórcami ze studia Fntastic, 10-minutowy gameplay nie przyjął się ciepło wśród graczy. Na dodatek teraz w sieci pojawiły się kolejne sensacyjne doniesienia.

Inspiracja czy duży plagiat? The Day Before ugina się pod gradem krytyki

Twórcy tej postapokaliptycznej produkcji oskarżeni zostali przez graczy o plagiat. Niektóre ze scen zaprezentowanych na ostatnim zwiastunie mają być niemal żywą kalką sekwencji filmowych zawartych w filmie promującym tryb Zombie w grze Call of Duty: Black Ops Cold War.

Po rozmaitych mediach społecznościowych krążą teraz zdjęcia porównawcze. Bystrzy obserwatorzy dostrzegli, że twórcy zwiastuna The Day Before mogli - mówiąc delikatnie - zbyt mocno wzorować się jedną z poprzednich części kultowej serii Call of Duty.

Reklama

Na przedstawionych grafikach porównawczych widzimy niemal taką samą scenerię, bliźniacze kadry, ustawione w ten sam sposób sylwetki bohaterów, a nawet mało różniącą się konwencję i kolorystykę. Oczywiście wzorowanie się na innych grach z podobnego lub nawet tego samego gatunku nie jest niczym złym. Rodzi się tylko pytanie, na ile w tym przypadku zaciera się granica czerpania inspiracji, a na ile jest to już plagiat.

Warto dodać, że nie są to pierwsze problemy The Day Before. Gra zaliczała już kilkukrotne opóźnienia premiery. Z przeszłych zapowiedzi twórców wynikało, że The Day Before może być nawet rewolucyjnym survivalowym tytułem MMO z mrocznym postapokaliptycznym otwartym światem opanowanym przez zombie. Tymczasem najnowszy 10-minutowy zwiastun, który notabene ma silnie wzorować się na jednej z części Call of Duty, nie powalił na kolana tak naprawdę nikogo.

Dzieło Fntastic ma wyznaczoną datę premiery na 10 listopada 2023 roku. Deweloperzy mają jeszcze sporo czasu na to, by dopieścić swój produkt i wydać go na rynek w najlepszej możliwej okazałości. Czas przyniesie odpowiedź, czy wyśrubowane oczekiwania graczy uda się w jakikolwiek sposób spełnić.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Day Before
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy