Reklama

Twórcy Candy Crush Saga przejęci przez Activision

Activision wybrało się na shopping do międzynarodowej galerii producentów gier. Efekt? Całkiem niezły. W koszyku znaleźli się twórcy popularnej marki Candy Crush Saga.

"Nie regulujcie odbiorników" lub jakiś równie oklepany tekst stosowany w newsie, gdy dzieje się coś tak zaskakującego. Activision właśnie wybrało się na zakupy i wróciło z reklamówką pełną King.com.

Tak jest - Acti kupiło ogromniastą firmę robiącą mobilne hity. Za 5,9 miliarda dolarów. Ukradnę komentarz, który zobaczyłem w internecie, bo jest przecudny: "ktoś w Activision przypadkiem zostawił zalogowane Apple ID i dał dzieciom pobawić się iPadem".

Efektem jest - jak już zobaczyliście po tytule newsa - największa mikrotransakcja w historii, czyli zakup całego Candy Crush Saga, razem z twórcami, biurami twórców i tablicami, na których rozrysowane są zbrodnicze mechanizmy monetyzacji.

Reklama

To największa tego typu brytyjska transakcja od zakupu Autonomy przez HP w 2011 roku (za 11 miliardów). King zrobiło już co prawda ponad 200 gier, ale ta najważniejsza - Candy Crush Saga - do dzisiaj przynosi ponad jedną trzecią całkowitych zysków firmy. Wartość koncernu liczącego około 1400 pracowników (tak, mówimy o firmie robiącej mobilki!) przed zakupem wynosiła 4,7 miliarda dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje