Twórcy Among Us zaprezentowali trailer gry na VR2

Gra Among Us przed laty była jedną z najpopularniejszych gier w serwisie Steam, a mobilna, darmowa wersja pobijała rekordy popularności. Od tego czasu minęły już trzy lata i sporo się zmieniło. Teraz twórcy proponują wersję swojej hitowej gry na platformie PlayStation VR2. Poznaliśmy trailer tej produkcji.

Among Us przed laty podbił serca graczy

Among Us to gra, która zdobyła popularność przeszło trzy lata temu. Wiele tysięcy graczy na całym świecie zakupiło ten tytuł z uwagi na nietypowy przebieg rozgrywki. Jak sami twórcy przyznają, w trakcie jej tworzenia bardzo mocno inspirowali się grą towarzyską "Mafia". Na mapie są gracze, którzy teoretycznie powinni ze sobą współpracować. Jednak wśród nich jest jeden lub kilku sabotażystów (impostorów).

Mają oni za zadanie przeszkadzać w wypełnianiu różnych misji oraz unieszkodliwić swoich rywali (crewmate’ów). Produkt był ogromnym hitem i sprzedał się w bardzo dużym nakładzie na platformie Steam. Później gra była rozdawana za darmo przez Epic Games Store, co dało kolejną falę popularności. Jednak wraz z upływem kolejnych miesięcy Among Us przestał być interesujący dla graczy. Formuła dość szybko się wyczerpała, a sami twórcy nie garnęli się do zmian w swoim dziele.

Reklama

Dostępne były zaledwie trzy mapy, które bardzo szybko zostały opanowane przez społeczność. Dopiero kilka miesięcy później doszło do istotnych zmian. Wtedy jednak znaczna część fanów odeszła i trudno było przywrócić stan rzeczy z przełomu 2020 oraz 2021 roku.

Teraz jednak deweloperzy próbują nieco zmienić ścieżkę swojego działania. Otóż opublikowano właśnie zwiastun gry, która ma wyjść na PlayStation VR2 od Sony. Jak dzisiaj w nowej technologii prezentuje się Among Us?

Among Us na VR nie jest nowością

Po raz pierwszy oficjalna wersja Among Us na PlayStation VR ukazała się 10 listopada ubiegłego roku. Przekonwertowana rozgrywka nie stała się aż tak popularna z naturalnych przyczyn. Wielu mniej graczy posiada PS VR względem komputerów osobistych oraz konsol PS4 czy PS5. Jednak trzeba przyznać, że była to udana produkcja. Wcześniej powstawały "podróbki" Among Us na konsole VR, ale zrobiły one tylko lekki szum na rynku gamingowym, a po krótkim czasie wieści o tych produkcjach zanikały.

Na Steam znalazło się prawie 2000 recenzji Among Us VR i są one w większości pozytywne. Przeniknięcie do gry wideo zawsze jest ciekawym doświadczeniem, a gdy jest to bardzo popularna produkcja, tym większą przyjemność możemy z tego zabiegu czerpać. Okazuje się, że twórcy nie zamierzają próżnować i już planują wypuścić grę na VR2 od PlayStation. Platforma firmy Sony ma zostać ulepszona względem swojej poprzedniczki. W sieci pojawił się krótki materiał, który nas wprowadza w klimat nowego Among Us.

Widzimy na nim dobrze znane nam postacie, które mają bardzo osobliwy wygląd. Próbują one naprawić statek kosmiczny, lecz jeden z nich będzie utrudniał reszcie wykonywanie zadań. Na mapie będzie mogło przebywać od 4 do 10 graczy, a w rozgrywce będą udostępnione dwie mapy, choć niewykluczone, że ich liczba się zmieni z czasem. Produkcja jak na razie nie ma oficjalnej daty premiery, ale zapowiada się iście ekscytująco.

Sporo wskazuje na to, że wraz z premierą na PS VR2, Among Us dostanie już kolejne życie, a zainteresowanie wokół gry ponownie wzrośnie. Gdy nowe informacje zostaną opublikowane przez producentów, na pewno poinformujemy o tym w naszym serwisie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Among Us | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy