Reklama

Twitch zadebiutował na konsoli Nintendo Switch

​Użytkownicy przenośnej konsoli od Nintendo musieli poczekać aż cztery lata, by finalnie otrzymać na swoim urządzeniu aplikację najpopularniejszej i największej platformy streamingowej - Twitch.tv.

11 listopada okazał się być w tym aspekcie dniem przełomowym i od tego czasu, w oficjalnym sklepie od Nintendo - czyli eShop można już całkowicie za darmo pobierać Twitcha i korzystać z pełni możliwości i funkcjonalności tej aplikacji.

Bez wątpienia, Twitch był brakującym ogniwem jeśli chodzi o japońskiego producenta konsol. Dostęp do platformy YouTube to za mało, więc wielu użytkowników domagało się aplikacji Twitcha, by móc oglądać swoich ulubionych twórców na platformie, której właścicielem jest gigant - Amazon. Dla przykładu, na konkurencyjnym Xboxie uruchomimy Twitcha, YouTube’a, a nawet Netflixa, więc arsenał możliwości jest w tym przypadku trochę bogatszy.

Reklama

Aplikacja Twitcha na Switchu umożliwia tylko oglądanie transmisji. Nie ma możliwości streamowania/nadawania z naszego przenośnego urządzenia. Ponadto, z poziomu konsoli użytkownicy nie mogą czatować i wchodzić w interakcje z resztą zgromadzonej na danym kanale widowni. Istnieje rozwiązanie alternatywne, ale w takim wypadku należy zeskanować specjalny kod QR, który przekieruje na osobny kanał do rozmów.

Twitcha można oglądać bezpośrednio na naszej przenośnej konsoli, ale także na większych ekranach po zadokowaniu (np. w TV)

Jak pobrać Twitch na Nintendo Switch?

  1. W konsoli, wciskamy przycisk eShop na dole ekranu.
  2. Włączamy wyszukiwarkę aplikacji - w lewym dolnym rogu.
  3. Wpisujemy "Twitch" i odnajdujemy właściwą, oficjalną aplikację.
  4. Pobieramy program zupełnie za darmo.
  5. Proces pobierania chwilę może potrwać. Po wszystkim, możemy już cieszyć się naszą nową aplikacją i oglądać ulubionych twórców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL