Reklama

Tryb offline w SimCity coraz bliżej. Trwają ostatnie testy

Nie można tak było od razu? Już wkrótce w SimCity pojawi się upragniony przez wielu fanów tryb offline, który pozwoli na zabawę bez konieczności posiadania aktywnego łącza internetowego.

Twórcy gry zdradzili, że opcja ta znajduje się właśnie w końcowej fazie testów i zostanie niedługo udostępniona. Kwestia trybu offline w SimCity jest dosyć kuriozalna i trudno zrozumieć, dlaczego pojawi się on dopiero teraz.

Tuż po premierze gry twórcy zarzekali się, że dodanie opcji pozwalającej bawić się bez aktywnego połączenia internetowego jest niemożliwe, ponieważ sporo obliczeń symulacyjnych dokonywanych jest na serwerach. Te niestety borykały się na początku z poważnymi problemami, które znacząco utrudniały rozgrywkę.

Reklama

Minęło jednak kilka miesięcy, a okazało, że to co na początku było nie do zrealizowania, jest jednak możliwe. W październiku developerzy ujawnili, że pracują nad dodaniem trybu offline do SimCity. Od tamtej pory było jednak na ten temat cicho - do teraz.

W najnowszym wpisie na blogu serii Patrick Buechner, menedżer generalny Maxisa, poinformował, że prace nad opcją dla singli dobiegają końca. Chcąc go doszlifować, twórcy przeprowadzają ostatnie testy, w których uczestniczą "najbardziej hardkorowi gracze".

Mimo to na tryb nie przyjdzie nam raczej długo czekać. Zostanie on udostępniony (oczywiście za darmo) w kolejnej, oznaczonej numerkiem 10, aktualizacji do SimCity. Decydując się na samotną zabawę, zapisane stany rozgrywki przechowywane będą na komputerze użytkownika. Nie wpłynie to na wariant sieciowy, w którym nadal będzie można rozwijać regiony wraz ze znajomymi, tworząc w nich zróżnicowane metropolie.

Z dodania opcji offline zadowoleni powinni być także moderzy. Do tej pory instalacja modyfikacji była niemożliwa, ponieważ każdy mod zmieniający zasady rozgrywki mógł negatywnie wpłynąć na balans zabawy, która była w całości usieciowiona i źle odbić się na ekonomii gry oraz zagwarantować niektórym użytkownikom nieuczciwą przewagę.

Dodanie jednak trybu dla samotników sprawia, że można aplikować nieoficjalne fanowskie dodatki, które wpływać będą tylko na wariant singlowy. Maxis opublikowało już zasady tworzenia i udostępniania modów (znajdują się one TUTAJ), a wkrótce developerzy podzielą się kilkoma samouczkami, które powinny pomóc w robieniu własnych modyfikacji. Niestety na razie data publikacji łatki o numerze 10 nie jest jeszcze znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje