Reklama

Trwa zbiórka pieniędzy na duchowego następcę City of Heroes/Villains

The Phoenix Project to nowe MMO z superbohaterami będące duchowym następcą zamkniętego niedawno City of Heroes/Villains.

Gra powstaje w złożonym z fanów produkcji studia Cryptic zespole Missing World Media. We wrześniu miała rozpocząć się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze. Start się opóźnił, ale co się odwlecze to nie uciecze - już od końca zeszłego tygodnia można dokładać się do projektu.

The Phoenix Project znane jest teraz jako City of Titans.To duchowy następca City of Heroes/Villains - gra, która opiera się na fundamentach stworzonych przez Cryptic, ale unowocześniona. Gracze trafią więc do tytułowego miasta, w którym wcielą się superbohaterów. Nadnaturalne zdolności, kolorowe, obcisłe kostiumy i źli złoczyńcy - to wszystko znajdzie się w tej produkcji.

Reklama

Będzie można stworzyć dowolną postać. W City o Titans nie będzie typowego systemu klasowego. Na początku rozgrywki wybierzemy główną moc bohatera, która z koeli będzie miała wpływ na działanie dodatkowych zdolności. Wraz z rozwojem protagonisty, zwiększymy potęgę posiadanych umiejętności, a także posiądziemy nowe. Co ciekawe, twórcy podzielili zachowanie poszczególnych skilli na efekt działania i wygląd. To oznacza, że możemy wybrać np. fireballa, a potem zdecydować, w jaki sposób będzie on rzucany - z ręki, ust, różdżki czy... strzelby.

Developerzy mają wielkie plany - mają już pomysł na wspieranie swojej produkcji przez pięć lat po premierze, rozpoczęły się też wstępne prace nad betą, która powinna zostać udostępniona w połowie 2015 roku. Opublikowany zostanie też edytor, który pozwoli użytkownikom na tworzenie własnych scenariuszy i przygód. Tymi będzie można podzielić się z innymi graczami.

Twórcy zastanawiali się, jaki model biznesowy ma przyjąć ich MMO. Liczby okazały się brutalne - utrzymanie serwerów i ludzi w przypadku sieciówki F2P byłoby niemożliwe. Dlatego postanowiono przyjąć rozwiązane znane m.in. z dwóch części Guild Wars. Sama rozgrywka będzie darmowa, ale najpierw trzeba będzie kupić grę (ta rozprowadzana ma być cyfrowo m.in. na Steamie, choć rozważane jest też wydanie edycji kolekcjonerskiej).

Pojawi się też opcja wykupienia abonamentu VIP gwarantującego dodatkowe przywileje (nabywając produkcję, otrzymamy trzy miesiące darmowej subskrypcji). Nie zabraknie też sklepu z wirtualnymi przedmiotami, ale developerzy obiecują, że jego oferta warta będzie swojej ceny, nie znajdą się też w nim rzeczy, które pozwolą uzyskać przewagę nad osobami niepłacącymi. Premiera zaplanowana jest na listopad 2015 roku.

Na realizację City of Titans twórcy potrzebują 320 tysięcy dolarów. Tę kwotę raczej uda się uzbierać - w chwili pisania newsa zgromadzono już prawie 308 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 27 dni. Projekt wesprzeć możecie TUTAJ, a w zamian otrzymacie parę bonusów. Poniżej znajdziecie wideo wiadomość od producentów:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy