Tomb Raider: Powstanie kolejna ekranizacja serii gier! Gdzie zobaczymy serial?

Za scenariusz nowego serialu Amazona odpowiedzialna będzie Phoebe Waller-Bridge, która wcześniej odpowiedzialna była m.in. za serial "Fleabag".

Amazon potwierdził to, co niektórzy zapowiadali już od jakiegoś czasu - powstanie serial oparty o serię Tomb Raider. W styczniu zeszłego roku serwis Hollywood Reporter jako pierwszy poinformował, że dotarł do informacji, według których Amazon planuje powstanie takiego serialu. Również już wtedy pojawiła się informacja, że to właśnie Phoebe Waller-Bridge będzie miała za zadanie stworzenie scenariusza dla tej ekranizacji. Okazuje się, że obie te informacje były prawdziwe. 

Reklama

Ekranizacja została potwierdzona podczas wydarzenia Amazon Upfront w Nowym Jorku. Wspólnie z przedstawicielami Amazona potwierdził ją szef MGM Studios, Jen Salke, który nazwał nowy projekt "epickim", którego akcja ma się toczyć na całym świecie. Aktualnie nie została jeszcze ujawniona żadna data ani nawet okienko możliwych dat premiery serialu. Amazon nie ujawnił też niczego na temat fabuły czy też obsady.

To nie jedyny powstający w tym momencie projekt oparty o Tomb Raidera. Netflix pracuje nad serialem animowanym, który ma się pojawić jeszcze w tym roku, a Amazon - oprócz wspomnianego nowego serialu - tworzy też film fabularny, który ma tworzyć z serialem jedną całość. Powstaje też zupełnie nowa gra - również projekt Amazona, przy współudziale wieloletnich twórców serii, studia Crystal Dynamics. Wygląda więc na to, że Amazon chce z marki Tomb Raider stworzyć coś na wzór uniwersum MCU.

Wygląda na to, że po sukcesach seriali Fallout na Amazonie i The Last of Us na HBO, platformy streamingowe mocno inwestują w kolejne ekranizacje gier. Oby tylko nie okazało się, że co za dużo nowych materiałów w oparciu o jedną markę w krótkim okresie czasu, to niezdrowo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon Prime Video | Tomb Raider | Lara Croft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy