To oficjalne - mniejsza Vita trafi na Zachód

Potwierdziły się nasze podejrzenia sprzed kilku dni.

Na wczorajszej konferencji Sony ujawniło szczegóły wydania nowej, mniejszej Vity na Zachodzie. Konsola pojawi się w Europie już w lutym i zastąpi starsze modele urządzenia. Mniejsza Vita została zapowiedziana na ubiegłorocznych targach Tokyo Game Show - model znany jako PCH-2000 miał początkowo pojawić się tylko w Japonii, ale ostatecznie, ulegając prośbom graczy, Sony postanowiło wydać go także na Zachodzie.

Niestety na razie mowa tylko o Wielkiej Brytanii, gdzie urządzenie ma ukazać się już 7 lutego i kosztować 180 funtów (ok. 923 zł). Mniejsza Vita zastąpi starszą wersję, gdy tylko wyczerpią się zapasy poprzedniego modelu. Nie wiadomo niestety, kiedy - i czy w ogóle - sprzęt trafi do innych europejskich krajów.

PCH-2000 jest lżejszy i cieńszy od pierwszej inkarnacji handheldu, ale najważniejszą zmianą jest rezygnacja z lepszego - ale pobierającego więcej energii - ekranu OLED i zastąpienie go gorszym, ale bardziej energooszczędnym IPS-em LCD. Sprzęt wyposażony jest też w 1 GB pamięci.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje