Reklama

To 17 lat od wydania God of War 1!

​Santa Monica postanowiła uczcić tę datę i podziękować społeczności oraz fanom za towarzyszenie Kratosowi przez te wszystkie lata.

God of War przez długie lata pozostawał tytułem ekskluzywnym dla posiadaczy PlayStation i obok takich hitów jak Ratchet & Clank, Uncharted czy The Last of Us, wyznaczał standardy w branży gamingowej. Pierwsza część przygód Kratosa miała premierę 22 marca 2005 roku, a bohaterowi mogliśmy towarzyszyć przez kolejne generacje konsol PlayStation.

O oficjalnym tweecie na Twitterze Santa Monica Studio, czytamy: "7 lat temu God of War został wydany na PlayStation 2 i rozpoczął podróż Kratosa przez starożytną Grecję. Chcemy dziś podziękować naszej niesamowitej społeczności za bycie z nami (i Kratosem) przez tyle lat! Nie moglibyśmy tego zrobić bez Was ❤️"

Reklama

Oryginalny God of War opowiada historię Spartiaty Kratosa, który szuka zemsty na Aresie, greckim bogu wojny. Namówił on bowiem głównego bohatera do zabicia własnej rodziny. Kratos przemierza więc Ateny i świątynię Pandory w poszukiwaniu mocy, która zdolna byłaby stawić czoła bogu wojny.

Gra w owym czasie była wyjątkowo brutalna, widowiskowa i wymagająca. Kolejne części gry stawiały Kratosa naprzeciw Zeusowi, Gai i innym bóstwom z greckiego panteonu. W 2018 roku Kratos zawędrował do królestw nordyckich.

God of War - podróż przez generacje konsol

W God of War mogliśmy zagrać na PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP i PSVita. Sentyment jest ogromny i fani dali temu wyraz w komentarzach pod tweetem Santa Monica Studio.

Nie obyło się bez podziękowań i wspomnień. W wielu komentarzach pojawiały się prośby o przeniesienie starszych części na nowe konsole. Biorąc pod uwagę to, jak zestarzał się gameplay, jest to mało prawdopodobne.

Na szczęście przyszłość serii rysuje się w jasnych barwach. Najnowsza część przygód Kratosa bez wątpienia będzie olbrzymim wydarzeniem i hitem na miarę PlayStation 5. Nie możemy się doczekać!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy