Reklama

God of War - najlepiej oceniana produkcja Sony w historii Steam

​Sony kontynuuje podbój pecetów w najlepszym stylu. God of War w wersji na komputery osobiste to najlepiej oceniana gra Japończyków w historii platformy Steam.

Exclusive'y znane z PlayStation 4PlayStation 5 od pewnego czasu trafiają na pecety i są przez graczy bardzo dobrze oceniane. Horizon: Zero Dawn, Death Stranding czy Days Gone zdobyły świetne oceny na Steamie. Ba, ten ostatni tytuł w wersji na komputery osobiste wypadł lepiej niż konsolowy oryginał. Jeszcze większy sukces odniósł God of War, który w ubiegłym tygodniu znalazł się m.in. w ofercie platformy Steam.

Jeszcze żadna gra Sony nie została tak ciepło przyjęta przez użytkowników tego sklepu. Do tej pory produkcja studia Santa Monica doczekała się nieco ponad 11 tysięcy recenzji od samych graczy, z czego aż 97 proc. z nich to pozytywne opinie. Niektórzy twierdzą, że to najlepsza jak dotąd wersja ostatniej przygody Kratosa i jego syna Atreusa.

Reklama

God of War na PC - wzorowy port

Nie ma się co dziwić, skoro Santa Monica stworzyła port na pecety praktycznie idealny. Gra na najwyższych ustawieniach graficznych prezentuje się jeszcze lepiej niż wersja z PlayStation 5 (a przecież już ona zapierała dech w piersiach). Twórcy zadbali ponadto o odblokowanie maksymalnej liczby klatek na sekundę (na PS5 było to 60), o liczne opcje konfiguracji warstwy wizualnej, o obsługę klawiatury i myszy (co więcej, można zmienić funkcję każdego klawisza z osobna) oraz o wzorową optymalizację (okazało się, że grę da się uruchomić nawet na pececie pozbawionym karty graficznej!).

Zachwyty nad pecetowym God of War można znaleźć także w innych zakątkach sieci. W portalu Metacritic komputerowa wersja gry cieszy się średnią oceną na poziomie 9,3/10. Średnia na podstawie not wystawionych przez użytkowników platformy jest niewiele niższa - 9,0/10.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy