The Sims 5 ogłoszone. Nazwa robocza gry to Project Rene

Podczas wydarzenia Behind the Sims Summit poświęconego serii The Sims, wydawcy z Electronic Arts zaprezentowali światu swój nowy projekt o nazwie Project Rene. Funkcjonującą pod tym enigmatycznym kryptonimem produkcję możemy już zwyczajowo nazwać The Sims 5.

The Sims 4 dostępne za darmo

The Sims to wciąż jedna z najbardziej kultowych serii w branży gamingu. Produkcje wydawane pod tym szyldem należą do kanonu najlepiej sprzedających się gier. Ostatni udany tytuł, czyli The Sims 4 debiutował w 2014 roku. Od tego czasu aż do teraz gra otrzymała wiele dodatków i rozszerzeń.

18 października stało się to, o czym debatowano już od dosyć dawna. Sławne Simsy 4 przeszły na model free-to-play i są dostępne za darmo na platformach: PC, Mac oraz na konsolach PS4, PS5, Xbox One, a także Xbox Series X/S. Oczywiście w wersji podstawowej bez wspomnianych dodatków... ale jednak.

Reklama

Nadciąga The Sims 5 jako... Project Rene

Teraz podczas eventu Behind the Sims Summit EA Maxis zaprezentowało nam nieco więcej szczegółów odnośnie przyszłości serii The Sims. We wczesnej fazie produkcji znajduje się Project Rene, czyli swoista kontynuacja czwartej odsłony serii, którą możemy póki co roboczo nazywać The Sims 5.

O samej produkcji nie wiadomo tak naprawdę wiele. Deweloperzy ujawnili jednak kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim nowa generacja Simsów zaoferuje więcej interakcji w grze. Oprócz trybu jednoosobowego większy nacisk położony zostanie na rozgrywkę wieloosobową z nastawieniem również na grę międzyplatformową.

Na wyróżnienie zasługują jeszcze większe możliwości personalizacji, o czym wspomnieli twórcy. Do dyspozycji graczy oddana zostanie opcja modyfikowania elementów i mebli. Dobrowolnie będzie można zmieniać kolor przedmiotów oraz według własnych preferencji ustalać ich rozmiar.

Nie wiadomo kiedy Project Rene (The Sims 5) może ujrzeć światło dzienne nawet w wersji alpha. Najprawdopodobniej na tytuł ten poczekamy jeszcze kilka lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts | The Sims 4 | The Sims 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy