​The Sims 4 z nowościami, które spodobają się osobom transpłciowym

Deweloperzy z EA Maxis nie próżnują. W The Sims 4 pojawiła się nowa darmowa aktualizacja w jeszcze większym stopniu stawiająca na inkluzywność.

O pracach nad The Sims 5, działającym obecnie pod kryptonimem Projekt Rene, usłyszeliśmy już w ubiegłym roku. Najprawdopodobniej proces twórczy jest na wczesnym etapie, więc nie wiadomo tak naprawdę przez jak długo jeszcze The Sims 4 pozostanie najpopularniejszym symulatorem życia w branży gier wideo.

Pewne jest jednak to, że twórcy dbają o różnorodność i sukcesywnie wdrażają do gry zmiany. 19 stycznia produkcja otrzymała dwa dodatki - Łazienkowe szpargały i Simtymność, które wpływają na możliwość dostosowania i urządzenia łazienki wg. preferencji, oraz w przypadku tego drugiego - istotnie przekuwają się na atrakcyjność Sima.

Reklama

Bielizna dla osób trans i blizny pooperacyjne

Teraz z kolei do The Sims 4 trafiła nowa darmowa aktualizacja, która wprowadza nieco kosmetycznych rzeczy i funkcji. Przede wszystkim naszemu bohaterowi możemy założyć medyczne urządzenia w postaci aparatu słuchowego czy glukometru.

Oprócz tego gracze mogą wybranym Simom stworzyć blizny pooperacyjne po operacji płci. W ramach tego twórcy oddali do dyspozycji także specjalną bieliznę modelującą i maskującą m.in. bindery dedykowane transpłciowym mężczyznom. Nie jest żadną nowością, że Electronic Arts już od jakiegoś czasu stawia na jeszcze większe pokłady inkluzywności i stara się jak może, by dogodzić wszystkim społecznościom wykluczonym.

Oprócz powyższego zmiany dotknęły także funkcjonalności samej gry zwłaszcza na konsolach. Simomaniacy mogą od teraz dostosowywać rozmiar kursora na PlayStation, jak również na Xboksie. Zaktualizowane zostało sterowanie i nawigacja, a ponadto pojawił się system wskazówek dot. trybu budowania na konsoli.

Deweloperom udało się poprawić istotne błędy, na które uskarżali się gracze. O wszystkich zmianach dowiecie się z oficjalnego bloga EA Maxis.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Sims 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy