The Precinct: Kolejny zwiastun gry o policjancie z lat 80-tych

The Precinct od ubiegłego roku znajduje się w polu zainteresowania graczy. Produkcja pokazana na zwiastunie podczas imprezy Future Games Show zaskoczyła pozytywnie fanów. Teraz udostępniono nieco dłuższy trailer z rozgrywką.

Twórcy The Precinct mają ciekawy pomysł na fabułę

The Precinct zostało zapowiedziane podczas Future Games Show Summer Showcase 2023. Od początku projekt studia Fallen Tree Games wydawał się być bardzo interesujący. Jest to gra opowiadająca o Nicku Cordellu - młodym policjancie, który jest na samym starcie swojej drogi zawodowej w służbach mundurowych. Mężczyzna pracuje w komendzie w fikcyjnym mieście Averno, a akcja dzieje się w latach 80-tych XX wieku.

Reklama

Młody funkcjonariusz musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które panują w mieście. Mowa m.in. o kradzieżach, rozbojach, strzelaninach czy pościgach samochodowych. Ponadto wiele zdarzeń jest generowanych proceduralnie, przez co twórcy zapewniają różnorodność w rozgrywce. Jest to poniekąd odwrócenie roli, w jaką wcielamy się zazwyczaj w grach wideo. Popularne serie tj. Need for Speed czy Grand Theft Auto przyzwyczaiły nas do tego, że zazwyczaj działamy przeciwko policji i misje polegają na ucieczce przed policjantami. W tym przypadku to my będziemy stróżami prawa, a naszym zadaniem jest tropienie przestępstw. W ubiegłym roku twórcy pokazali obiecujący, aczkolwiek bardzo krótki zwiastun rozgrywki. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej.

The Precinct pokazany został na dłuższym zwiastunie

Na najnowszym fragmencie, który trwa niespełna dwie i pół minuty widzimy naszego bohatera, którym sterujemy z perspektywy trzecioosobowej. Jednak widok na główną postać jest nieco oddalony i widzimy ją z wyższej wysokości, niż zazwyczaj to się dzieje w grach wideo. Poruszamy się po fikcyjnym mieście Averno w 1983 roku. Możemy jeździć autem, latać helikopterem oraz oczywiście pieszo patrolować ulice.

Oprawa graficzna jest oparta o klimat neo-noir, co znakomicie pasuje do czasu akcji fabuły. Według zapewnień twórców, The Precinct dostarczy nam dużo emocji. Nie unikniemy niebezpiecznych pościgów, strzelanin oraz innych sytuacji, podczas których otrzymamy wystrzał adrenaliny. Fabuła również zapowiada się interesująco. Jej jednym z ważniejszych elementów ma być śmierć ojca wspomnianego Cordella.

Niestety twórcy nie ogłosili oficjalnej daty premiery. Wiemy jednak, że gra będzie dostępna na Steam, w Epic Games Store (platforma PC) oraz dla posiadaczy konsol PlayStation5 a także Xbox Series X|S.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy