Reklama

The Last Guardian ukończone

​Wygląda na to, że The Last Guardian jednak ujrzy światło dzienne. Twórcy gry poinformowali, że nareszcie ukończyli prace nad tytułem.

Shuhei Yoshida, który dowodzi Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, poinformował na Twitterze, że produkcja od twórców Ico i Shadow of the Colossus osiągnęła "złoty status". Oznacza to ni mniej, ni więcej, że prace nad projektem zostały zakończone.

Płyta z finalną wersją tytułu powędrowała tym samym do tłoczni, gdzie rozpocznie się masowa produkcja krążków i opakowań. Od teraz więc autorzy nie wprowadzą już do The Last Guardian żadnych zmian - ewentualne poprawki mogą zostać dodane jedynie w formie patcha opublikowanego już po premierze.

Reklama

W produkcji wcielimy się w małego chłopca, który zostaje porwany i trafia do tajemniczych ruin. Bohaterowi towarzyszy Trico - ogromnych rozmiarów potwór, wyglądający niczym połączenie orła i psa. Podczas rozgrywki wykorzystamy istotę do rozwiązania różnego rodzaju zagadek i docierania do niedostępnych z pozoru miejsc.

Prace nad projektem trwały wiele lat - produkcję zapowiedziano jeszcze w 2009 roku i według ówczesnych planów miała ukazać się na PlayStation 3, czyli poprzedniej konsoli Sony. Wielokrotnie jednak opóźniano debiut.

Wkrótce jednak oczekiwanie dobiegnie końca. The Last Guardian zostanie wydane 6 grudnia na PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy