The Last Campfire - kolejna gra od twórców No Man's Sky już niedługo na Steam

​The Last Campfire, mimo że wydany na iOS, PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One już 27 sierpnia 2020 roku, na PC był tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. W końcu ma się to zmienić i gra będzie ogłoszona podczas Steam Next Fest 2021 w październiku.

Czym jest The Last Campfire? Grę najłatwiej porównać do pozbawionej walki Zeldy. Jest to przygodówka z dużą dozą łamigłówek i dungeonów, które doskonale znamy z przygód Linka. Tytuł obecnie nie jest niczym nowym, ale gra - mimo bardzo wysokich not - nie jest znana szerszej publiczności. Być może zmieni się to dzięki wersji na Steam.

Dodatkową zachętą niech będzie to, że gra otrzyma bezpłatne demo. Wszystko oczywiście w związku z nadchodzącym Steam Next Fest 2021. Wydarzenie będzie trwało od 1 do 7 października i wtedy też należy szukać The Last Campfire na platformie.
Informacją o tym podzielił się sam Sean Murray na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Reklama

The Last Campfire był sporym zaskoczeniem w 2020, kiedy to studio Hello Games ciężko pracowało (i dalej pracuje) nad usprawnieniem No Man’s Sky, a mimo to było w stanie wydać kolejną, bardzo dobrą - tym razem już od dnia premiery - produkcję. W skrócie: gracz przejmuje kontrolę nad duszyczką imieniem Ember, która musi rozwiązać szereg zagadek środowiskowych, aby pomóc innym duszom pozbawionym nadziei.

To właśnie zagadki - obok oprawy wizualnej - stanowią o sile tytułu. Są zaprojektowane na najwyższym poziomie. Ciągle testując gracza i zmuszając go do kreatywnego myślenia oraz podchodzenia do problemów, jakie napotka na swojej drodze... do kolejnego ogniska. 

Jak co roku, podczas Steam Next Fest 2021 zaprezentowana zostanie bardzo szeroka gama wersji demonstracyjnych gier pochodzących od niezależnych deweloperów. Część z nich, jak opisywany The Last Campfire można już dodawać do swojej listy życzeń na koncie Steam.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy