Reklama

The Invincible: Zobacz fragment gry na podstawie powieści Lema

​Golden Joystick Awards 2021 to nie tylko nagrody. Podczas imprezy pokazane zostały także fragmenty gry, dla której inspirację stanowi opowiadanie "Niezwyciężony" autorstwa Stanisława Lema.

To, co mogliśmy zobaczyć, to kilka plansz graficznych, backstage z pracy studia oraz fragmenty gameplayu, podczas którego poznajemy bohaterkę - Yasnę. Biolożkę, która wzięła udział w ekspedycji badawczej, której celem było odkrywanie najdalszych zakątków kosmosu (czy to w ogóle możliwe w obliczu nieskończoności tegoż?). Efektem prac zespołu ma być odpowiedź na odwieczne pytanie "skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy".

Niesamowicie interesująca jest stylistyka gry. Zamknięta gdzieś pomiędzy retrofuturyzmem a techniką z lat Zimnej Wojny. W świecie gry ludzkość nie poznała technologii cyfrowej. Wszystkie urządzenia i wynalazki są więc mechaniczne, analogowe. Świetnie ogląda się nieco pokraczne kombinezony, które mogłoby równie dobrze służyć za rekwizyty w starych filmach o Jamesie Bondzie.

Reklama

W tle jest także polityka. Skoro wspomnieliśmy o Zimnej Wojnie, to jasne jest, że ludzkość podzieliła się na dwie, walczące ze sobą frakcje. Yasna - chcąc nie chcąc zostaje uwikłana w polityczną rozgrywkę. Twórcy obiecują, że nasze decyzje i to, w jaki sposób podejdziemy do opowiadanej historii, będzie miało wpływ na jej koniec. Możemy spodziewać się rozgałęziającej się fabuły oraz wielu alternatywnych zakończeń.

Na razie wiadomo tylko tyle. Pozostaje nam śledzić projekt i czekać na kolejne nowinki od jego twórców. Gra zadebiutować ma w 2022 roku na PC i konsolach nowej generacji. W oczekiwaniu na nią warto sięgnąć po 200-stronnicową książkę Stanisława Lema. Jak zwykle pod pozorami klasycznego science fiction, kryje się w niej sporo filozoficznych zagadnień. Na ile człowiek tworzący technologię staje się jej zakładnikiem? Czy ludzka skłonność do dominacji nie sprawia, że jest to jedyny instynkt, za którym podążamy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje