Niezwyciężony: Pierwsze ujęcia z gry na bazie powieści Lema

​W sieci opublikowano pierwszy zwiastun gry The Invincible na podstawie powieści Stanisława Lema "Niezwyciężony".

O planach stworzenia growej adaptacji jednej z najsłynniejszych książek polskiego mistrza literatury science fiction dowiedzieliśmy się w październiku ubiegłego roku. W kwietniu 2021 do serwisów branżowych trafiła informacja o przesunięciu premiery na 2022. Jednak prace nad grą najwyraźniej postępują dosyć dynamicznie, bo do sieci trafił właśnie jej pierwszy zwiastun. Oglądamy w nim między innymi kilka fragmentów gameplayu, który pozwala zorientować się, czym mniej więcej będzie The Invincible.

Wygląda na to, że gra będzie jedynie luźno powiązana z pierwowzorem. Co prawda przeniesiemy się w niej - podobnie jak bohaterowie powieści - na pustynną, pozornie opustoszałą planetę Regis 3, ale sceny przedstawione w zwiastunie trudno skojarzyć z fragmentami powieści Lema. Co więcej, przebieg fabuły w The Invincible będzie w pewnym stopniu zależny od decyzji podejmowanych przez gracza. Na wyróżnienie zasługuje atrakcyjna szata wizualna. Gra powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

Reklama

Nad The Invincible pracuje krakowskie studio Starward Industries, dla którego będzie to debiut. Na czele projektu stoi Marek Markuszewski, który w swoim CV ma m.in. stanowisko starszego producenta w CD Projekt RED. Co ciekawe, gra powstaje wyłącznie w wersjach na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Posiadacze konsol poprzedniej generacji będą musieli obejść się smakiem.

The Invincible będzie pierwszą grą tak mocno inspirowaną twórczością Lema, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnią. Wyobrażam sobie wirtualną adaptację wielu historii polskiego pisarza. Co powiedzielibyście na przykład na survival horror w stylu Dead Space oparty na powieści "Solaris"?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Invincible

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy