The Finals to murowany hit z gatunku FPS. Liczby mówią same za siebie

Podczas minionego weekendu padł kolejny rekord jednocześnie zalogowanych graczy w strzelance THE FINALS od Embark Studios. W niedzielne popołudnie w produkcji pojawiło się łącznie w jednym czasie ponad 264 tys. graczy na platformie Steam!

THE FINALS to nowy wyjątkowy projekt od wspomnianych deweloperów z Embark Studios, pośród których znajdziemy chociażby weteranów z EA DICE, którzy w przeszłości pracowali nad kilkoma słynnymi odsłonami serii Battlefield.

Deweloperzy dokładnie 26 października otworzyli serwery przystosowane do otwartych testów beta w grze THE FINALS. O pierwszym ogromnym sukcesie tego tytułu pisaliśmy w tym materiale. W ciągu doby dzieło okazało się prawdziwym hitem i przyciągnęło w szczycie przeszło 140 tys. graczy na Steamie.

Reklama

Oczywiście weekendy rządzą się swoimi prawami, stąd też w sobotę i niedzielę do THE FINALS trafiły kolejne szerokie rzesze ochotników chcących sprawdzić się w tej nowej dynamicznej strzelance. W niedzielę w godzinach popołudniowych wykresy Steama przy tej produkcji zatrzymały się na wartości 264 tys. 

Właśnie tyle graczy zatapiało się w hitowym dziele od Embark Studios. Co istotne, są to tylko i wyłącznie wyniki ze Steama, a przypomnieć należy, iż rzeczone testy mają miejsce także na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Łączna liczba graczy pozostaje więc póki co słodką tajemnicą, choć wydaje nam się, że możemy spokojnie mówić o ponad pół milionie jednocześnie grających w momencie szczytowym.

Na czym polega fenomen THE FINALS?

THE FINALS to unikalna strzelanka przede wszystkim ze względu na jedną funkcję - środowisko i otoczenie w grze jest zniszczalne, co jest niebywale rzadkim zjawiskiem nawet w nowoczesnych produkcjach z gatunku FPS. Pokusimy się nawet o więcej, destrukcja otoczenia to jeden z filarów THE FINALS i nieodłączny aspekt strategicznego podejścia do tej gry.Jeśli chcecie sprawdzić THE FINALS, to możecie to robić jeszcze przez kilka dni. Otwarte testy potrwają do 6 listopada bieżącego roku (Steam, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Finals
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy