The Callisto Protocol większe niż Dead Space

​O The Callisto Protocol robi się coraz głośniej. W końcu od premiery dzieli nas już tylko parę miesięcy.

Jak wiemy od niedawna, The Callisto Protocol ukaże się 2 grudnia. Autorzy cały czas podkręcają zainteresowanie grą, publikując nowe materiały oraz ciekawostki na jej temat.

Glen Schofield - założyciel studia Striking Distance, a niegdyś producent wykonawczy kultowego survival horroru Dead Space, do którego jego nowe dzieło bywa często porównywane - regularnie udziela wywiadów, z których dowiadujemy się więcej i więcej o produkcji wyczekiwanej przez miłośników gatunku.

Reklama

W ostatniej rozmowie z dziennikarzem serwisu IGN stwierdził, że The Callisto Protocol będzie większe niż Dead Space. W grze znajdzie się wiele pobocznych ścieżek i ukrytych elementów, z których dowiemy się więcej na temat fabuły czy bohaterów. Każda z postaci będzie miała swoją własną historię do opowiedzenia.

Przygodę będziemy mogli rozpocząć więcej niż raz, każdorazowo odkrywając nowe rzeczy. Podczas zabawy będziemy wracać w odwiedzone już wcześniej miejsca. Autorzy nie zamierzają prowadzić nas za rękę, ale będą udzielać podpowiedzi.

The Callisto Protocol - horror science fiction

The Callisto Protocol będzie się rozgrywać na tytułowym księżycu Jowisza - Kallisto. Gra została osadzona w konwencji science fiction, która może przywodzić na myśl Dead Space'a, ale twórcy przekonują, że to dwa zupełnie różne tytuły. Pierwotnie produkcja miała stać się częścią uniwersum PUBG, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

The Callisto Protocol ukaże się 2 grudnia w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Gra będzie dostępna w polskiej, kinowej wersji językowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Callisto Protocol | Dead Space
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy