Test Drive: Otrzymaliśmy fragment rozgrywki kultowej gry samochodowej

Seria gier wyścigowych Test Drive jest jedną z najdłuższych w historii branży gier wideo. Zapoczątkowana została pod koniec lat 80. i trwa do dziś. Twórcy planują wydać kolejną część tej "ściganki". W sieci pojawił się najnowszy zwiastun rozgrywki.

Seria Test Drive podbiła serca graczy

Seria Test Drive zapoczątkowana została jeszcze w 1987 roku na systemy operacyjne DOS i wyprodukowana początkowo przez studio Distinctive Software. Była to bardzo specyficzna gra wyścigowa. Użytkownik ścigał się z rywalami, ale jednocześnie musiał uważać na ruch uliczny oraz służby mundurowe. Gra szybko zdobyła bardzo dużą popularność na dość ubogim wówczas rynku gier wideo. Już dwa lata później twórcy wydali The Duel: Test Drive II, a po kolejnym roku Test Drive III.

Reklama

Następnie doszło aż do siedmioletniej przerwy w serii. Przez ponad 30 lat na rynku ukazało się wiele różnych wydań Test Drive’a. Ostatnia z gier ukazała się w sklepach w 2012 roku i nosiła tytuł Test Drive: Ferrari Racing Legends. Teraz poznaliśmy zwiastun kolejnej produkcji, która po ponad dziesięcioletniej przerwie oddana zostanie do dyspozycji graczy. Trailer Test Drive Unlimited Solar Crown wygląda interesująco, choć nie jest pozbawiony wad.

Nadchodzi nowy Test Drive. Wrażenia są mieszane

Za produkcję odpowiada francuskie studio Kylotonn. Szerszemu gronu może być ono znane z tworzenia oficjalnej serii gier rajdowych WRC. Teraz ich najnowszym dziełem będzie Test Drive Unlimited Solar Crown. Na opublikowanym trailerze ponad 3-minutowym przez Nacon (wydawca) możemy zobaczyć fragmenty rozgrywki.

Niewątpliwie jedną z największych bolączek twórców jest oprawa graficzna. Ta delikatnie mówiąc - nie zachwyca. Nie jest to produkcja, która wizualnie powala na kolana w 2023 roku. Modele aut są zrobione z niską szczegółowością detali i to samo dotyczy otoczenia, czyli miasta, w którym rozegrana zostanie akcja gry, a mowa tu o Hongkongu. Fizyka jazdy także wygląda bardzo topornie. Auta skręcają bez wielkiej swobody.

Twórcy jednak zaznaczają, że jest to pokaz rozgrywki z wczesnej wersji alpha, co może nieco usprawiedliwiać producentów. Niemniej jednak, nie jest to najbardziej zaawansowana produkcja pod względem technicznym, jaka pojawiła się na rynku w ostatnich miesiącach. 

Pozytywnym aspektem z pewnością jest to, że w grze mają pojawić się szybkie auta. Mowa m.in. o takich markach, jak: Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Koenigsegg, Dodge, Apollo i wielu innych. Plusem gry jest także oprawa muzyczna, która zainteresuje niejednego fana dobrych brzmień. Gra ukaże się w sklepach w 2024 roku, choć tutaj nie jest podana szczegółowa data. Dostępna będzie na konsole nowej generacji oraz na komputery osobiste.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Test Drive Unlimited Solar Crown

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy