Tego jeszcze nie było! Jim Carrey w wiedźmińskim uniwersum

Amerykański aktor Jim Carrey znany jest z wielu ról komediowych. Gwiazdor od wielu lat rozśmiesza miliony widzów. Tym razem odegrał nietypową rolę. Za sprawą jednego z YouTuberów pojawił się w uniwersum słynnej gry wideo "Wiedźmin 3".

"Wiedźmin" od lat sławi Polskę na rynku gier

"Wiedźmin" od lat uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kultury ostatnich lat. Saga zapoczątkowana przez Andrzeja Sapkowskiego w formie opowiadań, a później pełnoprawnych tomów. Jednak największą popularność Geralt z Rivii zyskał po tym, jak polskie studio produkujące gry wideo - CD Projekt RED zakupiło prawa do marki i stworzyło "Wiedźmina" w wersji wirtualnej.

Reklama

Kolejne dwie części wraz z dodatkami zrobiły ogromne wrażenie na branży gamingowej. Szczególnie dobrą sławą owiana jest trzecia z części, która nagrodzona została w 2015 roku mianem "Gry Roku" na prestiżowej gali "The Game Avards".

Jest to pierwsze i jak na razie ostatnie tak duże wyróżnienie dla polskiej produkcji growej. Wielu sądziło, że na trylogii zakończy się growa historia Wiedźmina. Na fali wielkiej popularności, swój serial nakręcił Netflix i jak dotąd wypuścił dwa sezony, choć wiele wskazuje na to, że serialowa przygoda potrwa o wiele dłużej.

Teraz jeden ze znanych YouTuberów postanowił dokonać ciekawej przeróbki. Otóż do wiedźmińskiego uniwersum dodał Ace’a Venturę, którego grał słynny aktor komediowy Jim Carrey. Sami zobaczcie, jak doskonale to wygląda.

Jim Carrey w nowej roli!

Carrey znany był przede wszystkim fanom kina w latach 90-tych. Amerykański aktor bawił publiczność w takich produkcjach jak "Maska", "Bruce Wszechmogący" czy "Ace Ventura: Psi Detektyw". To właśnie ta ostatnia kreacja spodobała się jednemu z twórców na YouTube, który postanowił umieścić amerykańskiego gwiazdora w świecie Geralta z Rivii. Film trwa nieco ponad półtorej minuty.

Można tam zobaczyć wiele scen z "Ace Ventury", które są wklejone do świata gry wideo "Wiedźmin 3". Tworzy to absolutnie absurdalny obraz dwóch bardzo odmiennych światów. Twórca znany w sieci pod oryginalnym pseudonimem "eli_handle_b․wav" jak zwykle doskonale bawi się konwencją. Takich projektów łączących filmy z wirtualną rozgrywką ma już na swoim koncie wiele. Można zatem spodziewać się kolejnych tego typu filmów na jego kanale w serwisie YouTube.com.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama