Talisman to kultowa gra planszowa. Cyfrowe wydanie gry stanie się darmowe!

Już od 23 maja na wszystkich miłośników planszowych gier czeka prawdziwa gratka. Talisman: Digital Edition, czyli cyfrowe wydanie kultowej już klasycznej gry planszowej, przejdzie na model free-to-play na Steamie i będzie dostępne za darmo dla wszystkich.

Talisman to duża marka w uniwersum planszowych gier

Na rynku gier planszowych istnieją takie pozycje, które na samą myśl budzą ogromny sentyment graczy. Na półeczce z prawdziwymi klasykami w tej kategorii położyć możemy Szachy, Warcaby, Monopoly czy Chińczyka. Te gry zna praktycznie każdy. Ciężko znaleźć osobę, która nigdy nie rozegrała przynajmniej jednej partii w rzeczone tytuły.

Istnieje jeszcze jedna marka, która jest doskonale znana przez miłośników planszowej rozrywki. To Talisman, czyli przygodowa gra planszowa osadzona w klimacie fantasy po raz pierwszy wydana na rynek w... 1983 roku, czyli ponad 40 lat temu.

Reklama

Dzieło zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez brytyjską firmę Games Workshop, odpowiedzialną m.in. za powstanie fabularnych gier Warhammer Fantasy Battle czy Warhammer 40,000. Popularność Talismana bardzo szybko dotarła do innych krajów praktycznie na całym świecie, a co za tym idzie gra otrzymała różne krajowe wydania i została przetłumaczona na wiele języków.

Przez szereg lat Talisman otrzymał kilka różnych wydań. Gra ubogacana była także nowymi dodatkami, wprowadzającymi do świata gry nieznane do tej pory postacie, alternatywne zakończenia i szereg nowych kart Przygód czy Zaklęć.

Jak już wspomnieliśmy, marka Talisman rozwijana była przez ponad cztery dekady. To bardzo długi okres, więc na rynku przez ten czas pojawiło się wiele konkurencyjnych tytułów, przez krytyków uznawanych nawet za znacznie ciekawsze i z lepszymi mechanikami niż sam Talisman, choć miłośnicy tej kultowej już gry (których na świecie jest cała masa) zapewne mocno stanęliby w opozycji do tej tezy.

Planszowy Talisman przeniesiony na Steama. Gra przechodzi na model free-to-play

Na początku 2014 roku na platformie Steam pojawił się Talisman: Digital Edition, czyli w krótkim ujęciu cyfrowa adaptacja uznanej gry na licencji Games Workshop. Tytuł rozgrywany jest w schemacie i na zasadach czwartej edycji, czyli tej po licznych poprawkach i obróbkach.

Talisman w Steamowej wersji dosyć mocno wpasował się w gusta graczy. Na ten moment, po ponad dziesięciu latach produkcja może pochwalić się wynikiem ponad 80% pozytywnych recenzji. W Talismana możemy rozgrywać na Steamie zarówno w trybie solowym przeciwko komputerowym przeciwnikom, w trybie lokalnym oraz w tym, co stanowi kwintesencję zabawy, w trybie sieciowym dedykowanym od 2 do 6 graczy w czasie rzeczywistym.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Talismana, to teraz rodzi się do tego idealna okazja. Talisman: Digital Edition dokładnie od 23 maja będzie grą dostępną całkowicie za darmo. "Uważamy, że obniżenie bariery wejścia do gry podstawowej przyciągnie zupełnie nową falę graczy i zapewni nam lepszą pozycję do wspierania Talismana w przyszłości" - piszą twórcy.

Warto też podkreślić, że osoby, które wcześniej kupiły grę, nie będą miały żadnej przewagi nad świeżymi graczami. "(...) ważne jest, aby wszyscy byli traktowani sprawiedliwie i mieli dokładnie takie same szanse na sukces lub porażkę. Dotyczy to rzutów kośćmi, dobierania kart i wszystkiego innego w grze" - dodają twórcy.

Deweloperzy spodziewają się, że przejście na model free-to-play wpłynie istotnie na powiększenie puli grających i deklarują, że postarają się zadbać o stabilność serwerów podczas napływu nowej fali graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gry planszowe | darmowe gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy