Reklama

Tak Wiedźmin 3 wyglądałby na pierwszym PlayStation

​Wiedźmin 3 ma już na karku blisko 6 lat, a mimo to tytuł wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony graczy, którzy chętnie wykorzystują kultowe momenty z gry w swojej twórczości.

Bez wątpienia jedną z najbardziej ikonicznych scen z trzeciej odsłony przygód Białego Wilka jest słynna kąpiel z prologu. To w niej nasz szorstki protagonista, który uwielbia komunikować się monosylabami, zdejmuje zbroję i oddaje się przyjemnej kąpieli w drewnianej wannie w komnacie na zamku Kaer Morhen. Scena ta doczekała się niezliczonej liczby memów, ale wciąż zdaje się inspirować co bardziej kreatywnych graczy.

Jednym z nich jest Anders Lundbjörk, który przygotował demake (swoisty remake, ale opracowany na starszą platformę) tej sceny na pierwsze PlayStation. Nie da się ukryć, że efekt jest dość nostalgiczny.

Reklama

Grubo ciosane kończyny w połączeniu z rozmytymi szczegółami i realizacją całości w tzw. low-poly sprawiają, że gra rzeczywiście przypomina produkcje z czasów PS1. Do tego twórca postanowił wprowadzić pewien humorystyczny twist w tej scenie, dlatego zachęcamy do obejrzenia całości.  

Anders Lundbjörk w ostatnim czasie zdaje się specjalizować w tego typu demake’ach gier od CD Projekt Red, gdyż niedawno opracował podobną przeróbkę Cyberpunk 2077, która stała się viralem po kontrowersyjnej premierze gry. Być może przerodzi się to w końcu w jakiś większy projekt i otrzymamy kiedyś od Andersa pełnoprawny demake jakieś znanej produkcji.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy