Tak przedstawia się metamorfoza serii Diablo na przestrzeni lat

Gra Diablo IV już w czerwcu będzie miała swoją światową premierę. Miliony graczy na całym świecie czekają na tę pozycję. Jak zmieniała się seria na przestrzeni niemal 27 lat? Postanowił to sprawdzić jeden z youtuberów.

Seria Diablo zagościła w kanonie najważniejszych gier w historii

Seria gier Diablo należy do najbardziej legendarnych w historii gier wideo. Pierwsza część ujrzała światło dzienne w ostatni dzień 1996 roku. Od tego czasu grono fanów zafascynowanych grą w klimacie dark fantasy z elementami akcji. Po wielu latach tytuł urósł do rangi kultowego, który ma miliony fanów na całym świecie.

Ostatnia pecetowa wersja miała premierę w 2021 roku - było to Diablo 2: Resurrected, natomiast w ubiegłym roku światło dzienne ujrzała wersja z podtytułem Immortal, lecz przeznaczona na urządzenia mobilne. Zatem pecetowi i konsolowi gracze czekają już dwa lata na kontynuację tej słynnej serii od Blizzard Entertainment. Od dawna wiadomo jednak, że doczekają się jej już wkrótce.

Reklama

Diablo IV budzi wielkie oczekiwania

Czwarta część głównej serii Diablo jest z całą pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2023 roku. Fani kultowego hack and slasha po raz ostatni mogli cieszyć się pełną najnowszą produkcją w 2012 roku. Później wydawane były remastery i dodatki do poprzednich części, ale na "czwórkę" gracze czekają już przeszło 11 lat. Teraz to się zmieni, gdyż w już czerwcu na półkach sklepowych i w cyfrowej dystrybucji pojawi się Diablo IV.

Blizzard przygotowuje się bardzo mocno do premiery, publikując graczom dostęp do testów wersji beta. Ma to zapobiec ewentualnym wpadkom technicznym w momencie premiery. Ludzie mający dostęp do bety, mogą zgłaszać twórcom napotkane błędy, a te mają być sukcesywnie eliminowane.

Jakiś czas w sieci pojawił się film porównujący wszystkie cztery części serii Diablo. "Czwórka" oczywiście jest ukazana w wersji beta, ale I tak widoczna jest znacząca różnica w porównaniu do poprzednich części.

Jak zmieniało się Diablo na przestrzeni lat?

Kanał Boomstick Gaming opublikował film, na którym świetnie porównane są cztery części Diablo. Pierwsza i zarazem najbardziej legendarna edycja składała się z 16 poziomów podzielonych na 4 części. Widać na załączonym fragmencie, że produkcja ta ma ćwierć wieku i jest obecnie już bardzo leciwa. Nie zmienia to jednak faktu, że mnóstwo jest w niej klimatu. Szczególnie oprawa graficzna może nadal zachwycać wielu fanów retro gamingu. Należy także wspomnieć, że jak na 1996 rok, Diablo było produkcją stojącą na najwyższym poziomie technologicznym.

Diablo II pojawiło się w sklepach w 2000 roku i gołym okiem widać, że nastąpiły zmiany w kwestii graficznej. Produkcja jest bardziej przejrzysta, twórcy dodali więcej szczegółów, a modyfikacji również uległo menu główne. Po "dwójce" nastąpiła najdłuższa do tej pory przerwa między głównymi częściami, gdyż gracze musieli czekać na Diablo III aż 12 lat. Produkcja wypuszczona w 2012 roku to już zupełnie inny rodzaj gry wideo pod kątem technologicznym.

Już w menu głównym widzimy tę nowoczesność. Rozgrywka również prezentowała się bardzo imponująco. Rozmaite zmiany fizyki, grafiki oraz niemal wszystkich aspektów, które są istotne w grach wideo przyniosły świetny skutek. Gra była oceniana bardzo wysoko oraz osiągnęła niebotyczny sukces sprzedażowy. W 2015 roku poinformowano, że sprzedano aż 30 milionów kopii na całym świecie.

Teraz w 2023 roku po jedenastoletniej przerwie otrzymamy Diablo IV. Już wersja beta zaprezentowana graczom udowadnia, że "czwórka" będzie wielkim tytułem AAA. Dodając do tego obszerne testy, które miały za zadanie wyeliminować wszystkie błędy, wiele wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z bardzo udaną produkcją.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama