Szopy, otwarty świat i zmienna pogoda. Jak GTA 6 zadba o detale i realizm?

GTA zaoferuje realizm i zadba o szczegóły w stopniu, jakiego jeszcze w branży gamingowej nie widzieliśmy? Tak głoszą najnowsze doniesienia w sieci, a my publikujemy te najciekawsze i najbardziej intrygujące.

GTA 6 zaoferuje sporo - wiemy to z przecieków

Od kilku dni nie milknie echo (po raz kolejny) o GTA 6. W sieci pojawił się aż 60-stronnicowy dokument, który stanowi swoisty agregat wszystkich informacji, jakie poznaliśmy do tej pory z wycieków na temat najbardziej wyczekiwanej gry w historii branży gamingowej.

Oprócz opisu mapy, charakterystyki sylwetek głównych protagonistów, nowych mechanik dostępnych w produkcji, szeregu aktywności i zadań do realizacji oraz przedmiotów, z których będziemy mogli korzystać, szczególnie ciekawie prezentuje się jeden rozdział wspomnianego dokumentu.

Reklama

O realizmie w GTA 6 słów kilka

Jest to sekcja "Attention to Detail", czyli przywiązanie do szczegółów ze strony Rockstar Games w GTA 6, stanowiąca mieszankę rozmaitych rzeczy, które nie umknęły uwadze fanom serii i pochodzą z najgłośniejszego w branży wycieku, który miał miejsce dokładnie rok temu.

Okazuje się, że twórcy z Rockstar, jak to mają w zwyczaju, zadbają o największą dawkę realizmu i immersji. W dokumencie możemy wyczytać wiele ciekawych rzeczy, a poniżej prezentujemy listę tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Przykładowo podczas rozgrywki napotkać możemy dzikie szopy pracze wspinające się po pojemnikach na śmieci. Kiedy podejdziemy, zwierzęta momentalnie zaczynają uciekać z resztkami jedzenia, które udało im się właśnie schwytać.

Znajdzie się też coś dla fanów detali w kultowym już Red Dead Redemption 2. Jeśli pamiętacie zabawę światłem ze strony Rockstar Games w tej westernowej produkcji, to szykujcie się na to, że w GTA 6 również uświadczycie tego "detalizmu". Na jednym z filmów wyciekających do sieci widać jak fragmenty światła pojawiają się na twarzy głównej bohaterki Lucii, w zależności od tego, z której strony padają promienie słoneczne i w którym kierunku odwrócona jest postać.

Ciekawy szczegół dostrzeżono z kolei na filmie pochodzącym z GTA 6 w wersji alpha z października 2021 roku. Protagonista Jason wsiada na rower, po czym najpierw naciska hamulce ręczne, a dopiero potem startuje. Drobnostka, ale ciekawa...

Prawdopodobnie GTA 6 zaoferuje bardzo realistyczne zachowanie postaci pobocznych. Dowodem tego jest klip, w którym na Ocean Beach pewna grupa osób robi sobie selfie. Scena wygląda realistycznie, a uroku dodaje jeszcze silny, piętrzący się wiatr. W innej scenie, kiedy policja przybywa do jednej z lokacji (Hank’s Waffles) NPC mówią do siebie: "Jezu, nareszcie...", co potwierdza realistyczniejsze zachowanie.

Intrygująco wyglądać mogą także strzelaniny z policją. Na jednym z filmów postrzelony funkcjonariusz próbuje wstać, ale nieustannie baczy na fragment ciała, w który dosłownie chwilę wcześniej otrzymał pocisk z pistoletu od protagonistki Lucii.

W tej samej scenie mamy demonstrację realistyczniejszej pogody w GTA 6. Jest burzowo, wietrznie, a klimatu tej scenie dodaje także unosząca się nad ziemią mgła. Prawdopodobnie jest to również potwierdzenie tego, że nadchodząca gra od Rockstar Games będzie posiadała zmienny system pogody, co omawiano już wielokrotnie w kilku przeciekach publikowanych także m.in. na łamach naszego serwisu. Słowo nadmienić trzeba także o oświetleniu nocnym w grze. W klipie, w którym Lucia wychodzi z nocnego klubu, mamy przedstawioną urokliwą nocną scenę, z jasnymi punktami, realistycznymi odbiciami i klimatycznym kontrastem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy