Reklama

Szkoła w Toruniu zaprasza do odwiedzin... w Minecrafcie

​Szkoły i uczelnie pozostają zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa, lecz niektóre placówki oświatowe nie dają za wygraną i nadal starają się przyciągnąć uczniów. Jednym z przykładów jest IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, które przygotowuje nawet dzień otwarty dla zainteresowanych.

Ale jak to? - zapytacie. Otóż uczniowie wpadli na całkiem interesujący pomysł. Skoro prawdziwy budynek pozostaje zamknięty, odwiedzających zaprosić można do jego wiernej kopii, przygotowanej w popularnym Minecrafcie. Jest nawet szkolne boisko oraz drzewka - prawie jak w rzeczywistości!

Szkoła zaprasza teraz na wirtualne zwiedzanie podczas wydarzenia specjalnego, które zaplanowano na najbliższą sobotę, 16 maja. Dzięki temu perspektywiczni ósmoklasiści oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z placówką przed wyborem szkoły średniej. Brzmi całkiem logicznie - i pomysłowo.

Reklama

Są więc tablice, ławki, szafki, kwiaty, telewizory, rzutniki, komputery, czy rolety. Do tego sekretariat, a nawet dyrektorka - Małgorzata Białek - siedząca za biurkiem w swoim gabinecie. Są też figurki wielu innych pracowników, szatnie, czy sklepik szkolny, w którym sprzedaje popularna Pani Justynka.

W ramach oczekiwań można spędzić czas podróżując tramwajem po ul. Warszawskiej lub zwiedzać kamienice. Zazwyczaj takie dni otwarte w szkole odbywały się w ramach specjalnych motywów tematycznych.

Żeby tradycji stało się zadość, tak będzie i tym razem, a na tematykę wybrano "Gwiezdne wojny". Minecraft daje nieco większe pole do popisu, więc przygotowano statki kosmiczne i kroczące AT-AT.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy