Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Szefowie Techlandu i CD Projektu jednymi z najbogatszych Polaków

Magazyn Forbes opublikował kolejną edycję słynnego zestawienia najbogatszych Polaków. Po 12 latach na pierwsze miejsce powrócił Michał Sołowow, lecz nas interesują bardziej przedstawiciele branży gier wideo. Ci także poradzili sobie bardzo dobrze, plasując się w pierwszej dwudziestce.

Kielecki miliarder może pochwalić się majątkiem w wysokości około 13,3 miliarda złotych, co plasuje Sołowowa jako zdecydowanego lidera, przed Zygmuntem Solorzem (10 mld) oraz Kulczykami: Sebastianem i Dominiką (po 6,8 mld). Piąty jest Jerzy Starak z 6 mld, szef Polpharmy.

Reklama

Jednak już na ósmym miejscu jest Paweł Marchewka, założyciel i szef Techlandu. Ten dysponuje majątkiem na poziomie 3,5 miliarda złotych. To drobny spadek menedżera, który w 2018 roku zatrzymał się na siódmej lokacie, lecz jeszcze w 2017 roku był dwunasty.

Ogromne pieniądze posiadają także założyciele CD Projektu. Marcin Iwiński jest na trzynastym miejscu, z sumą opiewającą na 2,3 miliarda złotych. To już spory awans w porównaniu z ubiegłym roku, gdy Iwiński uplasował się na 22 lokacie, z majątkiem szacowanym na "skromne" 1,4 mld.

Nieco niżej - na 17 miejscu - jest Michał Kiciński, który dzisiaj grami wideo już aktywnie się nie zajmuje, lecz nadal posiada 10,91 procent akcji w spółce notowanej na warszawskiej giełdzie. Większe udziały ma tylko wspomniany Iwiński (12,64 procent).

Dlatego też Kiciński dysponuje majątkiem szacowanym na 1,9 mld złotych. To także wzrost w porównaniu z 2018 rokiem, gdy zatrzymał się na 29 miejscu, z bogactwem określanym na 1,2 mld złotych. Dobra kondycja CD Projektu na giełdzie wpłynęła korzystnie na pozycje na liście.

Nieco niżej - na 32 lokacie - znajduje się Piotr Nielubowicz, który kontroluje 6,38 procent akcji CD Projektu. Tegoroczne zestawienie to także debiut Adama Kicińskiego - brata Michała - który ma 3,46 procent akcji w polskim studiu, gdzie piastuje obecnie stanowisko prezesa zarządu. Jest 80. na liście.

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje