​Syn samotnej matki wyczyścił jej konto bankowe, grając w Robloxa

Samotna matka straciła wszystkie pieniądze ze swojego konta po tym, jak jej 7-letni syn wydał wszystko w grze Roblox.

Pewna samotna matka, mieszkanka Florydy, straciła wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie bankowym, po tym jak jej 7-letni syn wydał wszystko na zakupy w popularnej grze Roblox. Jest to darmowa (jak widać, nie do końca) gra multiplayera, nieco podobna w założeniach do Minecrafta. Gracze mogą w niej tworzyć własne tryby gry i zapraszać innych do udziału we wspólnej zabawie. Ale podobnie jak wiele innych gier, które reklamują się sloganem “free to play", Roblox stawia ogromny nacisk na mikrotransakcje.

Reklama

Gracze mogą w niej wydawać realne pieniądze na cyfrową walutę, którą potem wydają na zakupy w grze. Co ciekawe, po tym jak Rosja dokonała ataku na Ukrainę, waluta ta stała się bardziej wartościowa niż rosyjski rubel. To pokazuje nie tylko jak wiele osób gra w grę, ale też jak wiele spośród nich wydaje w tej grze pieniądze.

Jednym z graczy był pewien 7-latek, syn samotnej matki czwórki dzieci, która musiała pracować na dwa etaty, by utrzymać rodzinę. Według lokalnego dziennika, jej konto bankowe zostało dosłownie wyczyszczone, kiedy jej syn wydał blisko tysiąc dolarów na mikrotransakcje w grze. To wystarczyło, by na konto została nałożona blokada, a tym samym uniemożliwiło świąteczne zakupy oraz opłacenie czynszu. Kayla Howard, czyli wspomniana matka, próbowała szukać pomocy u Google (z racji, że zakupy w grze przechodzą przez sklep Google) jak i twórców gry, ale aktualnie jedyne co udało się jej wywalczyć to śmieszna kwota 10 dolarów od Google.

Oczywiście to nie pierwszy raz, kiedy pozbawione odpowiedniego nadzoru dziecko wydaje ogromną kwotę w grze mobilnej. Co więcej, poprzednie przypadki były znacznie bardziej ekstremalne - jak wtedy, gdy 6-latek wydał ponad 16 tysięcy dolarów w Sonic Forces: Speed Battle. Często po prostu dzieci nie mają pojęcia o wadze pieniądza, czasem też nie mają świadomości, że właśnie wydają prawdziwą gotówkę. Dlatego czasami w takich sytuacjach rodzicom udaje się wywalczyć zwrot kosztów takich niefortunnych transakcji. Tak postąpili na przykład autorzy gry Genshin Impact, kiedy jedna z graczek wydała 20 tysięcy w grze. Zobaczymy czy w opisywanym przypadku z Robloxem będzie podobnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roblox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy