Reklama

Symulator "zwykłego życia" zniknął ze Steam. Jakie były powody?

​"Nobody: The Turnaround" to jedna z ciekawych niezależnych gier, które zadebiutowały w tym roku. Wcielamy się tam w "zwykłego człowieka", który wiedzie spokojne życie na przedmieściach miasta. Niestety produkcja zniknęła ze Steama.

Symulatory zyskują popularność

Gry wideo zazwyczaj oderwane są od naszej codzienności. Zwykle traktują one o poszukiwaniu przygód, unicestwianiu potworów czy też prowadzeniu drużyny sportowej w najważniejszych światowych rozgrywkach.

Wszystkie te czynności odbiegają od tego, co mamy na co dzień. Granie w gry wideo pozwala odciąć się od naszej rzeczywistości, by wchłonąć do historii nas interesującej.

Jednak w ostatnich latach powstało wiele symulatorów nawiązujących do naszego prawdziwego życia. Możemy wcielać się w rolę mechanika samochodowego, kucharza w restauracji czy też rolnika.

Reklama

A co, jeśli by zagrać w grę, która odtwarza zwykłe życie? Dla wielu mogłoby się wydawać to bardzo nudną rozrywką, gdyż mamy to na co dzień i zazwyczaj innych aktywności oczekujemy w grach. Okazuje się, że powstał taki tytuł, ale...zniknął on z dystrybucji na Steamie. Jaki był tego powód?

"Nobody: The Turnaround" usunięte z platformy Steam

"Nobody: The Turnaround" to oryginalna produkcja, która swoją premierę miała w lutym tego roku. Jest to dosłownie symulacja życia z elementami survivalu oraz RPG.

W tej grze wcielamy się w typowego mieszkańca przedmieść, który pracuje i stara się doskonalić swoje umiejętności. To bardzo ciekawy i zarazem oryginalny, a jednocześnie prosty pomysł na rozgrywkę. Teraz niestety została ona usunięta ze Steam. Co było powodem?

Z oficjalnych informacji wynika, że produkcja ma problemy na starszych wersjach Windowsa. Nie wiadomo, o które systemy dokładnie chodzi, lecz twórcy nie chcą, by niektórzy gracze byli stratni.

Dlatego też zdecydowano się na radykalny krok, jakim jest usunięcie tej gry z dystrybucji na Steamie. Twórcy deklarują pracę nad naprawą tego problemu. Zatem możemy się spodziewać powrotu "Nobody: The Turnaround" do sprzedaży. Jednak jak na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Nobody: The Turnaround

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy