Reklama

Świetlana przyszłość systemu Xbox

Microsoft jest przekonany, że stworzy następną konsolę.

Szef marki Xbox, Phil Spencer w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że Microsoft jest jak najbardziej otwarty na nowe platformy. Choć Xbox One gości na rynku dopiero od dwóch lat, to jednak już teraz mamy potwierdzenie, że powstanie jego następca: "Możecie się spodziewać, że zobaczycie kolejną konsolę przez nas stworzoną [...] Nasi najlepsi klienci, to klienci Xboksa i chcę żeby ci ludzie byli cały czas zainteresowani tym co pojawia się na Xboksie One, oraz co planujemy w przyszłości. Jestem w stu procentach zaangażowany, aby tak było".

Reklama

Microsoft nie jest zbytnio skory do publikowania wyników finansowych, jakie uzyskują ich konsole. Tymczasem Sony chwaliło się pod koniec listopada, że PlayStation 4 zostało zakupione przez ponad trzydziestu milionów konsumentów.

Niewątpliwie rywalizację wygrywa Sony i choć gigant z Redmond szuka sposobu na sukces, to jednak marka PlayStation wydaje się być bardziej atrakcyjna. Niewykluczone, że Microsoft opracowuje już nową konsolę, wszakże analitycy uważają, że obecna generacja potrwa maksymalnie pięć-sześć lat.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama