​Stumble Guys podbija rynek gier mobilnych

Humorystyczny battle royale nie ma sobie równych. Stumble Guys bryluje na szczycie w kategorii najchętniej pobieranych gier mobilnych na rynkach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Według danych opublikowanych przez Sensor Tower Stumble Guys notuje kapitalne wyniki popularności. Tytuł powstały z inicjatywy Kitka Games jest najchętniej pobieraną grą w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.

Stumble Guys ruszył na podbój rynku gier mobilnych

Gra wyprzedza nawet takie produkcje jak Roblox, Dig Deep, Among Us czy Apex Legends Mobile, stając się jednocześnie jednym z najpopularniejszych tytułów na urządzenia mobilne. Przypomnijmy, że Stumble Guys dostępny jest na platformach iOS oraz Android. Od pewnego czasu do rozgrywki przystąpić mogą również posiadacze pecetów za pośrednictwem platformy Steam.

Reklama

Stumble Guys na rynku pojawiło się w październiku 2021 roku. Dosyć nietypowa rozgrywka i model Free to Play przyczyniły się do tego, że humorystyczny battle royale szybko zaczął zyskiwać na popularności. Sama rozgrywka w Stumble przypomina nieco uboższą wersję Fall Guys’ów od Mediatonic.

Uświadczyć możemy tutaj również mnogą liczbę zwariowanych plansz, na których poprzez umiejętnie omijanie przeszkód, dostaniemy się do upragnionej mety. Ścigać możemy się w parku wodnym, na polach wulkanicznych, na średniowiecznym zamku czy na śmiercionośnym kole z laserami.

Stumble Guys to świeży tytuł, a i tak jego ekspansja na rynku gier mobilnych jest trudna do pominięcia. Według wielu to humorystyczny i kreskówkowy klon Fall Guys, co nie zmienia jednak faktu, że tytuł cieszy się dużą popularnością zarówno na iOS, Androidzie, jak również na platformie PC.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy