Reklama

Studio twórców Sleeping Dogs najprawdopodobniej zamknięte

​Wygląda na to, że United Front Games - studio odpowiedzialne między innymi za udane Sleeping Dogs - przestało istnieć. Tak przynajmniej można wywnioskować z poszlak, które pojawiły się w sieci.

Najnowszym projektem zespołu jest Smash + Grab - zapowiedziana jakiś czas temu nastawiona na rozgrywkę sieciową bijatyka. Wczesna wersja produkcji została w ubiegłym miesiącu wydana na Steamie w ramach programu Early Access.

To właśnie za sprawą wspomnianej gry zaczęto spekulować o dalszych losach United Front Games. Tytuł nieoczekiwanie zniknął bowiem z platformy dystrybucji cyfrowej firmy Valve, a twórcy jak na razie nie wydali żadnego oświadczenia.

Oliwy do ognia dolewają wpisy członków ekipy publikowane w serwisach społecznościowych. Sugerują, że nie są już pracownikami studia, czego głównym powodem miałoby być zamknięcie samej firmy.

Reklama

Zamknięcie United Front Games potwierdził serwis GameSpot, powołując się na pragnącego zachować anonimowość informatora. Studio zostało założone w 2007 roku, a pierwszym projektem ekipy było ModNation Racers.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama