Reklama

Studio odpowiedzialne za Metroid Prime zatrudnia!

​Ileż to już przecieków powstało na podstawie przeróżnych ogłoszeń o pracę w branży gier? Najzabawniejsze, że duża część z nich się sprawdziła. Oby tak było i tym razem. Retro Studios, tworzące gry dla Nintendo, właśnie opublikowało ogłoszenie o prace wskazujące, że coś może dziać się wokół Metroid Prime 4!

Premiera Metroid Dread (przeczytaj recenzję) okazała się... spodziewanym sukcesem. Powrót do formuły 2D, nowoczesna (jak na standardy Nintendo) grafika, piękne tła, świetnie zaprojektowane lokacje i wymagający bossowie. Na to wszystko, od ponad 20 dekad, czekali wszyscy fani serii.

W obliczu tak dużego sukcesu Nintendo może zrobić tylko jedno - wziąć się poważnie za kolejny tytuł. Mowa o Metroid Prime 4, wokół którego od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej plotek i pogłosek. Tym razem ruch należy do Retro Studios, które poszukuje pracownika na stanowisko głównego producenta.

Reklama

Od kandydata oczekuje się między innymi umiejętności zarządzania projektami. Do zadań przyszłego pracownika będzie należeć koordynowanie pracy różnych działów odpowiedzialnych za tworzenie gry. Przy okazji warto wspomnieć, że nie jest to jedyne stanowisko, na które otwarty został proces rekrutacji. Retro Studios szuka także artystów koncepcyjnych, projektantów środowiska oraz projektantów UI. Jednym z wymogów jest doświadczenie od 3 do 7 lat w pokrewnych obszarach.

Od momentu ogłoszenia Metroid Prime 4 upłynęło już bardzo dużo czasu i do tej pory fani nie dostali żadnych konkretów na temat produkcji. Podobnie zapewne będzie i tym razem. Warto jednak przyglądać się kolejnym ruchom Nintendo i Retro Studios. Część ogłoszeń o pracę dotyczy posad kontraktowych, co wskazywałoby, że deweloperzy poszukują pracowników przy jakimś konkretnym projekcie. To daje spore nadzieje, że tytułem, nad którym będą pracować, jest właśnie Metroid Prime 4.

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na kolejne doniesienie ze strony japońskiego giganta. Tymczasem warto wrócić do Metroid Dread i ukończyć grę w trybie hard.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama