Reklama

Street Fighter V ma wystarczyć na wiele lat

Seria Street Fighter słynie z wydawania kolejnych, bardziej rozbudowanych edycji tej samej gry. Japoński producent przekonuje, że tym razem będzie całkowicie inaczej, a zakup "piątki" będzie wystarczał na kilka kolejnych lat.

Portal MCV przeprowadził wywiad z Andym Davisem oraz Brianem Ayersem pełniącym funkcję menedżera marki. Ze słów tego drugiego wynika, że Capcom ma poważne plany co do rozwoju gry oraz, że nie prędko otrzymamy szóstą odsłonę.

"Byliśmy w pełni szczerzy twierdząc, że Street Fighter V - w wersji na płycie lub cyfrowej - jest jedyną wersją, jakiej będziecie potrzebować. [...] Nigdy nie będziecie chcieli, ani nie będziecie zmuszeni do kupienia kolejnej edycji. Dzięki temu, nie będzie podziału społeczności graczu. Każdy będzie mógł kupić grę, mając świadomość, że za dwa, trzy lata będzie mógł do niej powrócić, czy to chcąc obserwować pojedynki, czy też jako zawodnik" - twierdzi Ayers.

Reklama

Następnie dodaje: "Pragniemy, aby Street Fighter V przetrwało obecną generację konsol. Jest to bardzo odważny ruch z biznesowego punktu widzenia. Ale właśnie tak patrzymy na nasz produkt. To nie jest tak, że "gra zaliczyła premierę, przez sześć miesięcy można w nią grać, a następnie jest koniec".

Davis wypowiedział się natomiast na temat jakości ostatecznej wersji gry. Twierdzi, że studio wyciągnęło dużo wniosków z beta testów, w czym pomogły także komentarze społeczności. Odniósł się również do słów Ayersa, wyjaśniając, że zamiast kolejnych edycji gry, produkcja będzie wspierana licznymi dodatkami, zarówno darmowymi, jak i płatnymi.

Street Fighter V trafi do sprzedaży 16 lutego bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4. Na początek udostępnionych zostanie szesnastu wojowników. Reszta dołączać będzie w formie DLC.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy