Street Fighter 6 zachwyci graczy? Wiele na to wskazuje!

Seria gier Street Fighter znana jest graczom od ponad czterech dekad. W końcówce lat 80-tych gra była jednym z największych tytułów obecnych na rynku, choć popularność zyskała na początku lat 90-tych. Dzieło studia Capcom przetrwało przez te wszystkie lata, tworząc i umacniając swoją markę sukcesywnie. W najbliższy piątek 2 czerwca do sklepów trafi już szósta część. Serwis IGN postanowił sprawdzić wygląda ta gra i jakie ma zalety oraz jakie wady.

Street Fighter ma już 36 lat

Jeśli myślimy o grach sprzed wielu dekad, niemal na pewno wśród nich znajdzie się Street Fighter. Ta seria gier z gatunku bijatyk zapoczątkowana została w 1987 roku, więc była to jedna z pierwszych bardziej znaczących produkcji w historii gamingu. Początkowo została wydana na automaty do gier, a następnie przekonwertowana również na inne platformy. Jednak dopiero wydana cztery lata później druga część stała się kamieniem milowym dla serii i całego gatunku, którego kontynuatorem była seria Mortal Kombat.

Reklama

Street Fighter to prosta rozgrywka nie mająca zaawansowanej fabuły. Bierzemy udział w turnieju jeden na jednego, w którym mierzymy się z kolejnymi przeciwnikami i po pokonaniu awansujemy do kolejnego etapu rozgrywek. Japoński producent Capcom przez lata na szczęście nie porzucił tego projektu i z upływem lat powstawały kolejne produkcje tej marki.

Gra stała się tak popularna, że na jej podstawie powstały aż dwa filmy - Uliczny wojownik z 1994 roku oraz Street Fighter: Legenda Chun-Li z 1994. W Ulicznym wojowniku swoją pierwszoplanową rolą zasłynął belgijski gwiazdor Hollywoodu Jean-Claude Van Damme. U jego boku zagrała m.in. australijska piosenkarka Kylie Minogue.

Seria gier Street Fighter zostanie kontynuowana już w tym roku. Na 2 czerwca zaplanowana jest premiera szóstej części Street Fighter. Teraz otrzymaliśmy jej więcej informacji na jej temat.

Nowy pokaz Street Fighter 6

Serwis IGN zdecydował się opublikować w serwisie YouTube ponad 15-minutową recenzję gry. Oprawa graficzna wygląda niezwykle interesująco. Jest pełna barw, wyrazista i bardzo mocno przyciągająca oko. Stworzone postacie stoją również na bardzo wysokim poziomie. Mowa głównie o ich aspektach graficznych. Ich wykonanie jest niezwykle staranne i ludzie pracujący nad ich wykonaniem ewidentnie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności.

Zachwycać może także fizyka gry. Sposób walki postaci jest także niezwykle interesujący. Rozgrywka wygląda bardzo płynnie, a zadawane ciosy czy kopnięcia są efektowne, jak przystało na Street Fightera.

Nie brakuje również bardzo ciekawych lokacji do potyczek. Mowa tu chociażby o lotnisku wojskowym, rzymskiej arenie czy mieście przypominającym ulicę Nowy Jork. Do premiery zostało już kilka dni, a wszystko wskazuje na to, że Street Fighter 6 stanie się kolejnym hitem od Capcomu. Japońskie studio ma doświadczenie w tworzeniu bardzo solidnych produkcji i nic nie wskazuje na to, że w przypadku tej bijatyki mogłoby być inaczej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom | Street Fighter 6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy