Stray Souls: Zwiastun nowego polskiego horroru przyprawia o dreszcze

Polscy producenci gier wideo są coraz bardziej popularni, jeśli chodzi o tworzenie horrorów na wysokim poziomie. Z polskich reprezentantów na arenie międzynarodowej w tym gatunku przoduje krakowski Bloober Team, ale swoją ciekawą propozycję pokazuje Jukai Studio. Dostaliśmy od nich właśnie trailer Stray Souls.

Realizm w horrorach jest kluczowy

Horrory to gatunek sztuki znany od dziesiątek lat. Najpierw ten gatunek podbił świat literacki, potem filmowy, a teraz gier wideo. Od zawsze jak największy realizm opisywanych wydarzeń był kluczowy w tym, by horror jak najbardziej budził grozę wśród odbiorców. Jeśli horror jest starannie, wiarygodnie stworzony, to nawet najodważniejszy gracz czy widz z pewnością poczuje dreszczyk emocji.

Obecne gry wideo stwarzają możliwości do dużego realizmu. Wynika to z używanych przez producentów technologii. Widzimy to chociażby na przykładzie głośnej produkcji z końcówki ubiegłego roku - The Quarry. Opowieść o nastolatkach z obozu wakacyjnego jest znakomicie zrealizowana. Postacie dopracowane zostały w najmniejszych szczegółach.

Reklama

Dlatego z roku na rok gry z tego gatunku stają się coraz bardziej przerażające, gdyż technologia na to pozwala. Fani oczywiście to lubią i chcą przeżywać jeszcze mocniej i bardziej kolejne gry z tego najbardziej przerażającego gatunku.

Niedawno do sieci trafił trailer kolejnej takiej produkcji. Tym razem jest to polska gra "Stray Souls". Sami zobaczcie, jak niesamowity dreszczyk emocji potrafi przysporzyć ten krótki fragment.

Powstaje nowy polski horror - Stray Souls

Polscy producenci gier wideo są bardzo szanowani na międzynarodowym rynku. To nasz Bloober Team z Krakowa odpowiedzialny był za tak udane produkcje, jak obie części Layers of Fear, The Medium, a teraz pracuje nad remake’iem Silent Hill 2 dzięki zaawansowanej współpracy z japońskim studiem KONAMI.

Niedawno w sieci pojawił się trailer Stray Souls. Jest to gra z gatunku soulslike, czyli tak jak wspomniany Silent Hill. Zresztą Jukai Studio dość wprost inspiruje horrorami z "Kraju Kwitnącej Wiśni", w tym między innymi tą głośną produkcją sprzed wielu lat od KONAMI.

Miejscem rozgrywania fabuły będzie małe miasteczko Aspen Falls. Będą w nim działy się rzeczy przerażające i paranormalne, a my wcielimy się w postać pewnego nastolatka. Więcej na temat fabuły możemy przeczytać na karcie platformy Steam.

Co ważne, produkcja jest oparta na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games, więc oznacza to, że producenci dostarczą nam najwyższy możliwy aktualnie poziom realizmu w grafice. Powinno to jeszcze bardziej wzmóc strach w graczach, którzy zdecydują się wejść do świata stworzonego przez polskie studio. Na opublikowanym krótkim trailerze wszystko wydaje się być bardzo realistyczne, a wręcz fotorealistyczne. Dlatego spodziewamy się, że będzie to głośna produkcja.

Producenci nie ujawnili jeszcze daty premiery, ale na pewno będzie ona przypadać na 2023 rok. Dokładna data powinna być znana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy