​Stray najlepiej ocenianą grą 2022 roku na Steamie. Przebija God of War!

Stray przebojem wdarł się na rynek gier wideo. Dzieło Annapurna Interactive i BlueTwelve Studio jest aktualnie najlepiej ocenianą grą w bieżącym roku na platformie Steam.

Od premiery Stray minął zaledwie tydzień, a gra traktująca o losach osamotnionego, oddalonego od swojej rodziny kota sukcesywnie podbija serca graczy i święci triumfy w kategorii: sprzedaży, popularności oraz... ocen.

Tytuł wyprodukowany przez niezależne studio BlueTwelve Studio z Francji dosyć nieoczekiwanie stał się jednym z najgorętszych produktów na rynku gier wideo. Już po swojej premierze Stray zanotował ponad 60 tys. jednocześnie grających na platformie Steam. Recenzje, które zalewały i nadal zalewają internet, są bardzo pochlebne.

Reklama

Stray najlepiej ocenianą grą 2022 roku na platformie Steam

Odzwierciedleniem takiego stanu rzeczy są również oceny wystawiane przez użytkowników Steama. Właśnie w tym aspekcie Stray święci triumfy i plasuje się aktualnie na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej ocenianych gier wydanych w bieżącym 2022 roku.

Produkcja z rudym kotem w roli głównej posiada aktualnie ocenę 8,61/10 na blisko 43 tysiące wszystkich not. Dodatkowo ten fantastyczny wynik pokrywa się z liczbą 98% pozytywnych recenzji. Stray przejmuje więc palmę pierwszeństwa po God of War, który legitymuje się oceną 8,56.

Stray coraz częściej przenika również do szerokiej kultury. Fani gry tworzą specjalne modyfikacje które umożliwiają grać zwariowanymi bohaterami np. kotem Garfieldem czy CJ-em z Grand Theft Auto. Popularność zauważalna jest również w mediach społecznościowych, gdzie z czworonożnym głównym bohaterem dzieła od BlueTwelve Studio pojawiło się wiele przeróbek, memów i filmów prezentujących reakcje prawdziwych kotów na rozgrywkę w Stray.

Być może sukces tej produkcji skłoni deweloperów do wydania dodatków, które ochoczo wyczekiwane są teraz przez tych, którzy mieli okazję już posmakować rozgrywki w Stray.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stray | BlueTwelve Studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy