Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stellaris zmierza na konsole - wielka strategia na padzie

​Jedno z najbardziej zaskakujących ogłoszeń tegorocznego gamescomu. Stellaris, futurystyczna strategia od mistrzów gatunku ze studia Paradox, zmierza na konsole PS4 i Xbox One. Przed twórcami trudne zadanie przeniesienia dziesiątek opcji na sterowanie za pomocą pada.

Stellaris: Console Edition - tak brzmi pełny tytuł nowej edycji - powstaje w studiu Tantalus Media. Moment jest znaczący: będzie to pierwsza "Wielka Strategia" Paradoxu opuszczająca bezpieczną przystań PC. Czyżby w przyszłości podobny krok czekał serię Europa Universalis?

Reklama

Wydawca zapewnia, że na konsole trafi pełnoprawna produkcja, która nie będzie w żaden sposób limitowana czy ograniczana. Otrzymamy pełny zakres opcji i możliwości, aż do wersji 1.7, a następnie także wszystkie przyszłe aktualizacje.

W sprzedaży dostępna będzie także edycja specjalna, zawierająca szereg DLC: Plantoids Species Pack, Leviathans Story Pack oraz Utopia Expansion, gdy tylko to rozszerzenie się ukaże.

"Wielkie Strategie są często uznawana za gatunek niszowy nawet na PC. My wierzymy, że także na konsolach istnieje grupa odbiorców, którzy po prostu nie mieli jeszcze szansy zagrać na swoich platformach. Z pomocą kolegów z Tantalus chętnie decydujemy się na ten krok" - komentuje Daniel Moregård, reżyser w Paradox Interactive.

Stellaris zadebiutowało w maju 2016 roku. Na początku przyjęcie nowej produkcji wśród miłośników Europa Universalis nie było zbyt ciepłe, więc twórcy ruszyli do łatania. Zakres zmian w kolejnych łatkach był na tyle szeroki, że dzisiaj można bezpiecznie założyć, że tytuł w niczym nie przypomina już tego z dnia debiutu.

Paradox dodaje, że sprzedano już ponad 1,5 miliona egzemplarzy produkcji, co nie brzmi raczej jak wynik osiągany przez "gatunek niszowy nawet na PC". Wydaje się, że odbiorców faktycznie nie brakuje, lecz trzeba po prostu do nich dotrzeć - stąd konwersja na konsole.

Podobnie było w przypadku Cities: Skylines czy Pillars of Eternity, które z powodzeniem udało się wydać na PS4 i Xbox One. Fani będą mieli zapewne nadzieję, że podobna przyszłość czeka nie tylko Europa Universalis, ale także inne "Wielkie Strategie", jak Crusader Kings i Hearts of Iron.

Dowiedz się więcej na temat: Stellaris

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje