Steam WebHelper. Jak pozbyć się uciążliwego problemu na Steamie?

Steam to najpopularniejsza platforma z grami przeznaczonymi na komputery. W aplikacji występuje jeden archaiczny błąd, który pożera całkiem spore zasoby związane z procesorem i pamięcią. Istnieje jeden trick rozwiązujący ten problem.

Jeśli kiedykolwiek zostawiliście Steama uruchomionego na Waszym sprzęcie i zajrzeliście do Menedżera zadań w systemie operacyjnym, Waszym oczom ukazać mogło się niepokojące zjawisko. W procesach najprawdopodobniej zaroiło się od dziwnych aplikacji oznaczonych jako "Steam Client WebHelper".

Każda taka aplikacja, choć stanowi osobny proces względem Steama, potrafi niekiedy wpływać na spore użycie procesora, pochłaniając przy tym także nieokreślone wartości związane z pamięcią RAM. Jest to o tyle uciążliwe, że nie do końca mamy kontrolę nad tym procesem, który najzwyczajniej w świecie zwalnia nasz komputer, działając sobie w tle.

Reklama

Steam WebHelper jest swoistą przeglądarką internetową aplikacji Steam. Z niewiadomych względów usługa jest w stanie uruchomić kilka jednocześnie funkcjonujących procesów. Niestety wpływa to na częste wycieki pamięci i losowe wzrosty związanie z obciążeniem naszych podzespołów.

Użytkownicy Steama często uskarżają się na to, że pomimo posiadania wydajnego i nowoczesnego procesora, Steam WebHelper sieje prawdziwy zamęt w procesach systemu operacyjnego i obciąża procesor do wartości nawet 20-30%.

Steam Client WebHelper - jak rozwiązać problem i ograniczyć zużywanie procesora?

Istnieje jedno proste rozwiązanie, które może pozwolić na rozwiązanie tej bolączki. Wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji Steama i wystarczy zwykle kilku kliknięć, by dokuczliwy WebHelper zniknął z naszych procesów systemowych.

W Steamie wystarczy wejść w zakładkę Znajomi, a następnie wybrać ‘Wyświetl listę znajomych’. Następnie w małym panelu przyciskamy zębatkę ‘Zarządzaj ustawieniami listy znajomych’ (po prawo od naszego nicku i statusu). Teraz musimy zadbać o to, by wyłączyć animowane awatary i animowane ramki awatarów (screen poniżej).

Takie rozwiązanie powinno pomóc Wam zwalczyć problem związany ze Steam WebHelperem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy