Postal 3 usunięty ze sprzedaży na Steamie, a twórcy serii nie kryją zachwytu

Nie da się ukryć, że Postal 3 to najbardziej niechlubna część powstała pod banderą kultowej już i satyrycznej serii, która zrewolucjonizowała w pewien sposób branżę gier. Gra nie jest już dostępna do kupienia na platformie Steam i najpewniej niebawem całkowicie zniknie z serwisu... a wszystko to ku uciesze deweloperów Postala z Running With Scissors.

Serie Postal kojarzy większość weteranów gamingu. Pierwsza część debiutowała już dawno, bowiem 25 lat temu. Wówczas pierwszy raz mieliśmy okazję wcielić się w Kolesia dysponującym szerokim asortymentem broni, które pomagają mu w realizacji celów i eliminacji kolejnych spotykanych na drodze osób.

Bez wątpienia najwięcej sławy twórcom z Running With Scissors przyniosła druga odsłona serii, czyli Postal 2. Debiut gry przypadł na rok 2003, niecałe sześć lat po premierze pierwszej, oryginalnej części. Produkcję chwalono głównie za nietuzinkowe podejście i czarny satyryczny humor, jednak nie da się ukryć, że popularność wynikała w dużej mierze również z kontrowersji, jaki niósł ze sobą ten tytuł.

Reklama

Wcale nie mniej kontrowersji, tylko z innych powodów, przyniosła premiera trzeciej odsłony serii. Postal 3 pojawił się na rynku w 2011 roku. Tym razem gra tworzona była przez zewnętrzne studio Trashmasters, a wydawana przez firmę Akella. Deweloperzy znani z dwóch pierwszych części nie byli jednak zadowoleni z efektów pracy podmiotów, którym zlecili wykonanie gry. Między firmami dochodziło do tarć.

Teraz, bardzo nisko oceniany przez graczy Postal 3 został usunięty ze sprzedaży na jedynej platformie, na której był dostępny, czyli popularnym Steamie. Według Running With Scissors związane jest to z problemami dotyczącymi praw autorskich. Twórcy odpowiedzialni za Postala 1 oraz Postala 2 nie przebierali w środkach.

Mieliście okazje grać w Postala? Którą część oceniacie najlepiej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Postal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama