Reklama

Steam Machine: Pierwsze konkrety - Valve ujawnia specyfikację prototypów. To bedą potwory

300 szczęśliwców wybranych przez Valve otrzyma prototypowy egzemplarz Steam Machine - zaprojektowanego z myślą o salonie komputerze podłączanym do telewizora i działającym pod kontrolą systemu SteamOS.

Do tej pory konkretnych szczegółów na temat sprzętu było brak, ale firma właśnie podzieliła się specyfikacją testowych sztuk. Jest na co czekać? Prototypowe egzemplarze Steam Machine dostępne bedą w kilku wersjach różniących się od siebie pod względem sprzętowym. Co znajdzie się więc pod obudową urządzeń? Poniżej znajdziecie możliwą specyfikację:

Reklama

  • Procesor: Intel i7-4770, Intel i5-4570 lub Intel i3
  • Karta graficzna: Nvidia Titan, Nvidia GeForce GTX 780, Nvidia GeForce GTX 760 lub GeForce GTX 660
  • RAM: 16 GB DDR3-1600 oraz 3 GB pamięci dla karty graficznej
  • Dysk twardy: hybryda SSHD - 1 TB/8 GB
  • Zasilanie: wewnętrzny zasilacz 450w 80Plus Gold
  • Wymiary: około 12 x 12,4 x 2,9 cali

Greg Coomer z Valve wyjaśnił we wpisie na oficjalnym blogu firmy, że ta robiące wrażenie specyfikacja jest oczywiście bazowa - wraz z rozwojem ekosystemu Steama niezbędne będzie ulepszenie sprzętu poprzez wymianę jego poszczególnych podzespołów.

W przyszłości ekipa Gabe'a Newella ma pomóc swoim klientom lepiej zrozumieć różnice pomiędzy poszczególnymi konfigiracjami urządzenia, wyjaśni też ich wady oraz zalety, a także pomoże dokonać odpowiednich decyzji w trakcie kupowania nowych części.

Niestety na razie tajemnicą pozostaje wygląd prototypowego Steam Machine. Valve nie chce jeszcze pokazywać zdjęcia sprzętu, ponieważ jego ostateczna forma nie jest gotowa, ale na pewno zaprezentuje go przed wysłaniem testowych sztuk. Coomer zaznacza przy tym, że projekt urządzenia może zostać zmodyfikowany przez samego właściciela, do czego twórcy Half-Life'a wręcz zachęcają - chcą, by w ten sposób gracze personalizowali swoje egzemplarze nie tylko wymieniając podzespoły, ale także zmieniając ich wygląd.

Valve zdaje sobie sprawę, że nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich, ale firma przygotuje urządzenia, które spełnią wymagania zarówno osób nastawionych na wielką wydajność i moc obliczeniową, jak i tych, którzy potrzebują niewielkiego, cichego i tańszego sprzętu. Aha - wkrótce ma zostać ujawnionych więcej konkretów o nietypowym padzie do Steam Machine.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje