Steam Machine: Komputery Valve także z kartami od AMD

Niedawno Valve ujawniło specyfikację pierwszych prototypów Steam Machine - zaprojektowanych z myślą o pokoju dziennym komputerów działających na bazie SteamOS.

W oczy rzucił się fakt, że sprzęty wykorzystują podzespoły Nvidii. A co z kartami graficznymi AMD? Valve uspokaja - urządzenia z nimi też będą dostępne. W rozmowie z serwisem Maximum PC Doug Lombardi z Valve został zapytany, czy jego firma zamierza stawiać tylko na rozwiązania Nvidii, co byłoby zgodne z niedawnymi plotkami, według których studio nawiązało współpracę z producentem GeForce'ów.

Okazuje się, że nie - Lombardi zapewnia, że, że choć podzespoły "zielonych" znalazły się w pierwszych prototypach, w przyszłości pojawią się komputery z kartami innych firm. W przyszłym roku mają ukazać się egzemplarze Steam Machine, które napędzać będą karty stworzone przez AMD oraz Intela.

Valve ponoć współpracuje ze wszystkimi trzema producentami, by przystosować ich sprzęt pod SteamOS - i to mimo faktu, że tak naprawdę system operacyjny był zaprojektowany we współpracy z Nvidią.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje