Steam Deck ma już ponad 3 tysiące zweryfikowanych i grywalnych gier

​Z miesiąca na miesiąc liczba użytkowników Steam Decka rośnie. Razem z populacją graczy rośnie również liczba gier, jaką można przetestować na przenośnej konsoli Valve. Aktualnie jest już ich ponad trzy tysiące.

Steam Deck został bardzo szybko uznany za udane i oferujące mnóstwo możliwości urządzenie. Najpierw o potencjalnym sukcesie Valve mówiły recenzje ekspertów, a po premierze do grona optymistów dołączyły się tysiące graczy, którym udało się szybko położyć ręce na przenośnej konsoli.

Podobnie jak w przypadku wielu nowych sprzętów, jedyną obawą była liczba gier, jaką można realnie ograć na Steam Decku. Wizja przechodzenia gier z PC ze swojej kanapy lub w podróży była bardzo kusząca, ale jasne było, że nie wszystkie tytuły od razu trafią na przenośny sprzęt Valve.

Reklama

Teraz możemy jednak śmiało stwierdzić, że tempo dostosowywania gier do nowej konsoli jest bardzo imponujące. Steam Deck ma ponad trzy tysiące zweryfikowanych lub grywalnych produkcji.

Dokładnie gier zweryfikowanych jest 1 565, a grywalnych 1 535. Tytuły zweryfikowane zaakceptował Valve i działają bez zarzutów na Steam Decku, a grywalne mogą nie być aż tak stabilne.

Jedynym problemem Steam Decka zdaje się aktualnie dostępność konsol. Nie jest to może problem na skalę PlayStation 5, ale konsoli Valve wciąż nie można dostać od ręki. Większości graczom pozostaje więc złożenie zamówienie i uzbrojenie się w cierpliwość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy