Statystyki pierwszego sezonu Diablo 4. Blizzard chwali się sukcesem?

Pierwszy sezon w Diablo 4 rozpoczął się dokładnie 20 lipca i wprowadził sporo nowości. Firma Blizzard Entertainment postanowiła pochwalić się oficjalnymi statystykami z Season of the Malignant. Tym samym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Od kilkunastu dni Diablo 4 zmaga się z olbrzymią krytyką ze strony fanów. Ta obecna jest niemal wszędzie. Graczom nie podoba się ostatnio wydany duży patch, gdzie osłabiono wiele klas postaci i znacznie utrudniono rozgrywkę. Przy okazji do gry przywędrowało całkiem sporo błędów, a zamysł zmian w sezonie nr 1 opierał się w dużej mierze na poprawie tego, co złe...

Reklama

Pokusić się możemy nawet o stwierdzenie, że Diablo 4 zmierza się ze zjawiskiem review bombingu, który obecny jest chociażby w serwisie Metacritic. Na ponad 7300 ocen, średnia not wynosi zaledwie... 2.2/10. Przyznacie, że to bardzo dalekie od ideału.

Blizzard chwali się wynikami pierwszego sezonu Diablo 4

Pewnie myślicie, że nowa produkcja Blizzarda z kultowej serii action RPG-ów powoli przejada się graczom i traci tym samym na popularności. Nic jednak bardziej mylnego. Producenci Diablo 4 przedstawili właśnie oficjalne statystyki z Season of the Malignant, który premierę zaliczył ledwo ponad tydzień temu.

Okazuje się, że od debiutu pierwszego sezonu, gracze założyli aż... 7 milionów postaci. Jeśli chodzi o aspekt potężnego grindingu, to dokładnie 7772 graczom udało się zdobyć 100 level bohatera. Przy okazji warto zwrócić na nieco mniej ważne, ale nadal ciekawe statystyki.

Łącznie w pierwszym sezonie zabito prawie 75 miliardów różnych potworów. Z rąk bossa Butchera śmierć poniosło przeszło 3,5 miliona śmiałków, natomiast wszystkie monstra z Sezonu Plugawców spacyfikowały blisko 12,5 mln bohaterów.

Pierwszy sezon w Diablo 4 potrwa do 9 października tego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy