Reklama

Stalker 2 ponownie opóźniony. Gra pojawi się dopiero w przyszłym roku

​Długo czekamy ostatnio na różne sequele. Najpierw Dying Light stopniowo odkładał się w czasie, aż Techland był wreszcie gotowy pokazać światu swoją grę. Teraz ten sam los spotyka Stalkera.

Za nami coroczne święto gier wideo. E3 niestety znów nie doszło do skutku, ale przez cały weekend cieszyliśmy się zyskującym na popularności "not-E3". Jednym z najważniejszych wydarzeń był oczywiście pokaz Xboxa i Bethesdy.

Tego typu imprezy nie są zazwyczaj miejscem na ogłaszanie opóźnień. Gracze mają cieszyć się nową zawartością, oglądać nadchodzące premiery i dowiadywać się, co niedługo trafi w ich ręce. Mimo tego subtelny sposób na przełożenie debiutu swojej gry znalazł Stalker 2.

Reklama

Pod koniec prezentacji Microsoftu pojawiła się grafika ze wszystkimi grami, które przez następne 12 miesięcy pojawią się na Xboxach i PC. Grafikę podzielono na dwie części, na rok 2022 i 2023. Ku zaskoczeniu wielu osób, w tej drugiej części znalazł się Stalker 2.

W maju na swoim Discordzie GSC Game World poinformowało graczy, że wznowili prace nad grą i wszystko idzie zgodnie z planem. Niestety teraz okazuje się, że premiera sequela nie nastąpi w tym roku. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na Ukrainie, studio z siedzibą w Kijowie może mieć spore problemy z pracą zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy