Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

STALKER 2 może pojawić się tylko na PC i Xbox Series X

​Wypowiedź jednego z twórców pozwala sugerować, że STALKER 2 ominie PS5 i zadebiutuje tylko na komputerach oraz Xbox Series X. Z drugiej jednak strony plany te mogą w przyszłości ulec zmianie.

STALKER 2 to kontynuacja popularnej marki, na którą fani serii muszą czekać od wielu lat i wszystko wskazuje na to, że właściciele PlayStation 5 nie zagrają we wspomnianą grę. Zgodnie ze słowami jednego z twórców odpowiadającego na pytanie użytkownika Twittera, STALKER 2 trafi wyłącznie na PC oraz Xbox Series X.

Reklama

Oczywiście nie jest to ostateczne pogrzebanie szans na wersję dla konsoli Sony, bo plany mogą w przyszłości ulec zmianie, ale w tej chwili szanse na to są minimalne. Ciekawie więc otwiera się nowa odsłona wojny między japońskim gigantem a Microsoftem, ponieważ opublikowany ostatnio trailer sugeruje, że tytuł będzie dość interesującą propozycją dla osób lubiących post apokaliptyczne klimaty.

Gra została zresetowana i zapowiedziana w 2018 roku, lecz dopiero niedawno przyznano, że zmierza ona na komputery i Xboxa. STALKER 2 to bezpośrednia kontynuacja Shadow of Chernobyl, która zaoferuje wiele zakończeń prezentowanej opowieści.

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier, akcja toczy się w otwartym świecie czarnobylskiej Zony, obejmującej miasto Prypeć. Autorzy obiecali także, że otrzymamy jeden z najbardziej otwartych światów w historii gier. Co ciekawe w internecie pojawiły się spekulacje, jakoby Microsoft mógł pomóc sfinansować rozwój produkcji w zamian za wyłączność.

Jednak doniesienia te pozostają niepotwierdzone. Przejęcie firmy Zenimax Media przez Microsoft we wrześniu 2020 roku zapewniło mu kontrolę nad wieloma znanymi franczyzami. Jego umowa z GSC Game World nie jest tak elektryzująca, ale kampania przejęć i umów na wyłączność Microsoftu prawdopodobnie uczyni firmę z Redmond silniejszym niż wcześniej konkurentem dla Sony.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Stalker 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje