STALKER 2: Heart of Chornobyl - wyciekł długi fragment rozgrywki

Kolejne problemy ukraińskiego studia GSC Game World. Z nadchodzącej i wyczekiwanej gry STALKER 2: Heart of Chornobyl wyciekł ponad 20-minutowy fragment rozgrywki. To prawdopodobnie najdłuższy jak na razie obraz tego, co będziemy mogli doświadczyć w postapokaliptycznym tytule.

STALKER 2 od dawna z licznymi problemami

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że GSC Game World co rusz napotyka na swojej drodze rozmaite bolączki. W przeszłości proces prac produkcyjny nad STALKEREM 2 został przerwany przez pandemię koronawirusa. Swoje dołożyła także agresywna inwazja Rosji na tereny Ukrainy, która przeszkodziła deweloperom wydać swój produkt na czas.

Pierwotnie zapowiadano, że tytuł pojawi się na sklepowych półkach jeszcze 2023 - teraz jednak wiemy, że tak się nie stanie. W międzyczasie GSC Game World padło ofiarą ataku hakerów z Rosji, którym udało się wykraść prawie 200 gigabajtów danych z gry: fabuły, grafik koncepcyjnych, map czy cutscenek. Naturalnie więc grafiki ze STALKERA 2 wędrowały po sieci w tempie ekspresowym.

Reklama

20 minut prezentacji rozgrywki z Serca Czarnobylu

Teraz z kolei w sieci pojawił się ponad 20-minutowy film prezentujący rozgrywkę z nadchodzącego STALKERA. Na pierwszy rzut oka widać było, co potwierdzone zostało także charakterystycznym napisem, że mamy w tym przypadku do czynienia z deweloperską wersją gry (oznakowanie 0.3.0).

(nagranie dosłownie po godzinie od umieszczenia, zniknęło z serwisu YouTube. W sieci nic nie ginie, więc zapewne niebawem ponownie zaroi się od tzw. mirrorów).

Nie do końca wiadomo, z jakiego okresu produkcyjnego pochodzi ten materiał, ale prezentuje on kilka mechanik gry, sposób poruszania się, efekty dźwiękowe i skrawek oprawy wizualnej. Przy okazji zapoznać możemy się z poniektórymi lokalizacjami, które najpewniej zagoszczą także w pełnoprawnej grze.

Bez wątpienia STALKER 2 może być jedną z najciekawszych gier, jakie ukażą się w przyszłym roku. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, że wszystkie najgorsze problemy studio GSC Game World ma już za sobą...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: STALKER 2: Heart of Chornobyl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama