Reklama

Spider-Man najpopularniejszą grą o superbohaterze

​Superbohaterowie od zawsze byli nieodłączną częścią świata gier wideo, stanowiąc idealny temat dla przeróżnych gier akcji czy bijatyk. Teraz okazało się, że najpopularniejszym superbohaterem w historii sprzedaży gier wideo w Stanach Zjednoczonych jest Spider-Man, za sprawą gry z ubiegłego roku.

Informacje podał na Twitterze analityk Mat Piscatella z firmy NPD, która już od wielu zajmuje się śledzeniem trendów i wyników na rynku wirtualnej rozrywki. Ten ujawnił pierwszą dziesiątkę "superbohaterskich" produkcji w związku z rozpoczętą wczoraj imprezą Comic Con w San Diego.

Popularność oznacza tutaj najważniejszą statystykę, a więc liczbę sprzedanych egzemplarzy, do maja obecnego roku. Zaraz za Spider-Manem uplasował się Batman, który nie posiada nawet żadnych nadprzyrodzonych umiejętności. Chyba jednak możemy wybaczyć umieszczenie go w zestawieniu:

Reklama

  1. Marvel’s Spider-Man
  2. Batman: Arkham City
  3. Batman: Arkham Knight
  4. LEGO Batman
  5. LEGO Marvel Super Heroes
  6. Spider-Man: The Movie
  7. Spider-Man: The Movie 2
  8. Injustice: Gods Among Us
  9. Batman: Arkham Asylum
  10. Injustice 2

Jak widać, na liście są trzy produkcje ze Spider-Manem, w tym dwie bardzo zaawansowane wiekowo adaptacje filmowe z 2002 oraz 2004 roku. Wydaje się, że zainteresowanie Człowiekiem-Pająkiem jest spore nie od dzisiaj i gracze wyraźnie czekali na kolejny hit, który dostarczyło właśnie Insomniac.

Nie da się jednak ukryć, że prawdziwym liderem jest tutaj Batman, który zajmuje cztery z dziesięciu pozycji, a przecież odgrywa także znaczącą rolę w obu bijatykach z serii Injustice. To zapewne pokłosie tego, że Mroczny Rycerze na przestrzeni lat otrzymywał po prostu masę udanych tytułów.

Najważniejszy jest zapewne cykl Batman: Arkham od Rocksteady Studios, czyli jedne z obiektywnie najlepszych gier "superbohaterskich" w historii. W zestawieniu brakuje jedynie Batman: Arkham Origins, za które odpowiadało jednak nie wspomniane Rocksteady, lecz WB Games Montréal.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy